Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Małecki: Mam nadzieję, że Andrzej Duda wygra i nie będzie potrzebna druga tura wyborów prezydenckich

Andrzej Duda wygra przyszłoroczne wybory prezydenckie – przekonywał w Porannych pytaniach poseł PiS Jerzy Małecki.

W ocenie parlamentarzysty przewaga urzędującego prezydenta może być na tyle duża, że pozwoli mu na wygraną w pierwszej turze wyborów.

Jak zostaną ogłoszone wybory prezydenckie to naszym celem będzie wygrana naszego kandydata i mam nadzieję, że nie będzie potrzebna druga tura. Obecna kadencja Andrzeja Dudy pokazuje, że jest osobą lubianą, jest koncyliacyjny i służy dobrze Polsce.

Wczoraj w Wierzchosławicach, szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz wyraził gotowość do wystartowania w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jest pewne, że wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w 2020 roku. Póki co, nie wiemy jeszcze na kiedy zostanie zaplanowane głosowanie.

W Radiu Olsztyn Jerzy Małecki odniósł się także do sytuacji w Senacie. Jak mówił, chciałby, żeby Senat był konstruktywny, a nie totalnie opozycyjny. Parlamentarzysta PiS komentował utratę większości w Senacie przez Zjednoczoną Prawicę.

Jeżeli ktoś ma dobro Polski w sercu powinien tak działać, żeby przekładać to na dobre ustawy. Uważam, że opozycja, jeżeli nawet zdobędzie większość w Senacie i marszałka nie będzie celowo przedłużać legislacji w Senacie.

Poseł Jerzy Małecki uzyskał dziesiąty wynik w okręgu „olsztyńskim”. Zdobył ponad 9600 głosów i jest ostatnią osobą, której wynik zagwarantował mandat w Sejmie. Pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu zaplanowano na 12 listopada.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

Jerzy Małecki. Fot. Przemysław Getka

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poseł, PiS, Prawo i Sprawiedliwość, video
Wojciech Maksymowicz: Pytanie o moją dalszą pracę w rządzie jest przedwczesne, ale zbliżamy się do rozstrzygnięcia

Politycy Porozumienia Jarosława Gowina powinni mieć większy udział w administracji rządowej, także na Warmii i Mazurach - mówił w Porannych pytaniach profesor Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV