Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Małecki: Uważam, że pani Jourova popełniła błąd nie spotykając się z częścią sędziów KRS-u

Poseł Jerzy Małecki. Fot. P. Getka

Posłowie pracują już nad budżetem państwa na rok 2020 r. Jak powiedział gość Porannych pytań Radia Olsztyn – poseł PiS Jerzy Małecki – dokument sprawdza sejmowa komisja finansów publicznych.

Kończymy prace nad budżetem i przekażemy na posiedzenie plenarne Sejmu. Staramy się dotrzymywać słowa i jak powiedział pan premier – ten budżet będzie zrównoważony. Chociaż jest on trudny, ale myślę, że damy radę.

Poseł odniósł się także do wizyty wiceszefowej Komisji Europejskiej Very Jourovej. – Każdy może przyjechać do Polski i spotykać się z kim chce – mówił Jerzy Małecki. Zaznaczył jednak, że komisarz Jourova nie spotka się z sędziami z KRS.

Niestety uważam, że popełniła błąd nie spotykając się z częścią sędziów z KRS-u. Gdyż jak powiedziała – chciała prowadzić dialog. A prowadzenie dialogu tylko z jedną stroną sporu, to nie jest dialog a monolog. Bardzo się cieszę, że pani Jourova spotkała się także z ministrem sprawiedliwości. Myślę, że to godzinne spotkanie przyniesie na przyszłość bardzo konstruktywne efekty.

Poseł dodał, że ma nadzieję, że wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej przy ocenie zmian w polskim sądownictwie weźmie pod uwagę to, co usłyszała od ministra Ziobry.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Małeckim

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, sędziowie, Jerzy Małecki, KRS, budżet państwa, Komisja Finansów Publicznych
Jerzy Szmit o referendum: Czesław Jerzy Małkowski jest ewidentną twarzą tej inicjatywy

"Referendum to nie jest sprawa jakiejś grupki działaczy, którzy mają pomysł odwołania prezydenta Olsztyna" – powiedział w Porannych pytaniach prezes PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV