Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit i Leonard Krasulski: chcemy wzmocnić Warmię i Mazury

Od lewej Leonard Krasulski i Jerzy Szmit

W miniony weekend działacze Prawa i Sprawiedliwości z Warmii i Mazur wybrali nowych prezesów w okręgach olsztyńskim i elbląskim. Gośćmi Porannych Pytań są Jerzy Szmit, który został szefem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim i Leonard Krasulski, którego ponownie wybrano na prezesa partii w okręgu elbląskim.

 

Rozmowa z Leonardem Krasulskim

Poseł Leonard Krasulski

W sobotę poseł Leonard Krasulski ponownie został wybrany na stanowisko prezesa Prawa i Sprawiedliwości w okręgu elbląskim. Obradom przewodniczył poseł PiS o wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Zbigniew Babalski. Na 127 ważnych głosów, na Leonarda Krasulskiego oddano 117. Dla Krasulskiego wynik wyborów był ogromnym, pozytywnym zaskoczeniem. Zdaniem gościa Porannych Pytań dzięki Prawu i Sprawiedliwości Elbląg staje się miastem z olbrzymim potencjałem na co zwrócił uwagę członkom partii.

Dziś twardo stoimy na naszych PiS-owskich nogach (…) Nie jesteśmy dodatkiem, nie chcieliśmy być języczkiem uwagi jak PSL przez wiele lat. My chcieliśmy stanowić, bo mieliśmy program i chcieliśmy go realizować. Teraz dane nam jest to czynić (…) Póki co udaje się nam. Udaje się nam przede wszystkim dotrzymać przedwyborczych obietnic, a to jest najważniejsze, bo z tego się rozlicza rządzących. Sondaże wskazują, że tak to rozumują ludzie z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni a przy pomocy ludzi i ich potencjału (…) można dużo wygrać. Ja wygrałem te wybory!

Nowy-stary szef elbląskiego PiS jest szefem elbląskich struktur nieprzerwanie od 1990 roku – początkowo przewodniczył Porozumieniu Centrum, a obecnie Prawu i Sprawiedliwości. W rozmowie z Polskim Radiem Olsztyn Leonard Krasulski podkreślił, że dał nadzieje ludziom, że można dzielić się władzą i wspólnymi siłami odtworzyć silne struktury sprzed wielu lat. Prezes partii w okręgu elbląskim chce spełnić swoje marzenia, wśród nich jest między innymi przekop Mierzei Wiślanej oraz stworzenie na Warmii i Mazurach instytucji, które będą stanowiły o gospodarce kraju.

– Nie będziemy zapleczem gospodarczym Gdańska czy innych większych metropolii (…) Musimy uaktywnić ten region. To u nas postanie instytucja roboczo nazywana Polskie Wody, która będzie się zajmowała wszystkimi ściekami wodnymi, które wchodzą do zalewu Wiślanego i Zatoki (…) Chcielibyśmy także, aby w Elblągu powstało studio radiowo-telewizyjne z prawdziwego zdarzenia – podsumował Leonard Krasulski.

Rozmowa z Jerzym Szmitem

Wiceminister Jerzy Szmit

Wiceminister infrastruktury i budownictwa dotychczas był pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim. Podczas niedzielnego zjazdu okręgowego na Jerzego Szmita głosowało 142 delegatów, 24 było przeciw, 7 wstrzymało się od głosu. Oddano 2 głosy nieważne. Szmit, który do tej pory był pełnomocnikiem partii w okręgu olsztyńskim, nie miał pretensji do tych, którzy nie poparli go. – To chyba dobrze, że nie było jednomyślności, bo to oznacza, że muszą popracować nad moim sposobem działania, to wyraźny sygnał, że muszę pracować jeszcze lepiej i bardziej wydajnie – mówił szef PiS w okręgu olsztyńskim.

Gość Polskiego Radia Olsztyn dodał, że partia nadal będzie realizować program i wspierać rząd. Jerzy Szmit podkreślił, że najważniejszym zadaniem jakie stawia przed partią w nadchodzących latach jest wygranie zbliżających się wyborów samorządowych.

W perspektywie 2 lat mamy wybory samorządowe (…) jesteśmy dziś partią, która ma najlepsze poparcie na Warmii i Mazurach i to zobowiązuje nas do tego żebyśmy przedstawili tych kandydatów, którzy uzyskają zaufanie i poparcie wyborców w poszczególnych gminach, powiatach i sejmiku województwa (…) Jeśli chodzi o sprawy wewnętrzne, to musimy się lepiej zorganizować, rozbudować struktury, poprawić przepływ informacji i profesjonalizować naszą partię. W Prawie i Sprawiedliwości na Warmii i Mazurach wszystko robimy społecznie, a przy dzisiejszych wymaganiach jest niezbędne, aby były osoby, które będą pracowały na rzecz Prawa i Sprawiedliwości.

W Porannych Pytaniach Jerzy Szmit podkreślił, że PiS czeka dokończenie wielu inwestycji drogowych, kolejowych, przekop Mierzei Wiślanej, czy poszerzenie specjalnej strefy ekonomicznej.

– Zmiany nabierają rozpędu, a my jako Prawo i Sprawiedliwość musimy być dobrym smarem, który rozwiązuje problemy, pokonuje przeszkody tak aby Warmia i Mazury i cała Polska się rozwijała (…) Musimy się integrować i nie możemy zapominać o naszej polskości – dodał gość Porannych Pytań.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Leonardem Krasulskim i Jerzym Szmitem

00:00 / 00:00

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, partia, Prawo i Sprawiedliwość, Jerzy Szmit
Niespodzianki nie było. Jerzy Szmit ponownie na czele olsztyńskiego PiS

Jerzy Szmit został wybrany szefem Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim. Wiceminister infrastruktury i budownictwa był dotychczas pełnomocnikiem tej partii w Olsztynie. W czasie zjazdu okręgowego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV