Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit: Każda partia musi dostosowywać się do sytuacji. Zaczynamy układać listy kandydatów do Europarlamentu

Jerzy Szmit. Fot. P. Getka

Do końca lutego powinniśmy poznać listy wyborcze PiS do Europarlamentu – zapowiadał w Porannych pytaniach Jerzy Szmit, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim.

Eurowybory odbędą się 26 maja. Jerzy Szmit informuje, że proces tworzenia list wyborczych PiS jest bardzo zaawansowany.

Do centrali partii wysłaliśmy swoje propozycję kogo byśmy widzieli jako naszych kandydatów. Ale na razie tych nazwisk jeszcze nie ujawnię. Teraz trwa przyglądanie się ich profilom na ile odpowiadają one sytuacji i Parlamentowi Europejskiemu. Potem będzie dyskusja o samym ułożeniu list i o miejscach na liście. Do końca lutego powinno to być już jasne.

W maju PiS zacznie układać listy wyborcze przed jesiennymi wyborami do polskiego Sejmu i Senatu.

Zmiany w lokalnych władzach Prawa i Sprawiedliwości wynikają z konieczności dostosowania się do sytuacji – mówił w Radiu Olsztyn Jerzy Szmit. Od początku lutego zmienili się szefowie okręgowych struktur tej partii w Gdańsku, Białymstoku, Opolu, Sieradzu, Płocku, Chełmie i Białej Podlaskiej. Stanowiska straciły tak znane osoby, jak Janusz Śniadek i Krzysztof Jurgiel. Jerzy Szmit przekonuje, że zmiany są naturalne.

Partia jako żywy organizm zmienia się i musi dostosowywać się do życia i zmieniających się sytuacji. Rzeczywiście kilka osób to zasłużeni dla Prawa i Sprawiedliwości działacze i to, że przestali pełnić funkcje w żaden sposób ich nie deprecjonuje.

Jak mówił Jerzy Szmit , według jego wiedzy w województwie warmińsko-mazurskim żadnych zmian w kierownictwie regionalnych struktur PiS nie będzie.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Jerzym Szmitem

Jerzy Szmit – szef PiS w okręgu olsztyńskim. Fot. P.Getka

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, Prawo i Sprawiedliwość, Jerzy Szmit
Mirosław Pampuch: premier Olszewski wykazał się odwagą i mądrością

Jan Olszewski to wybitna postać polskiej drogi do wolności - ocenił w Porannych pytaniach  warmińsko-mazurski poseł Nowoczesnej Mirosław Pampuch. Jan Olszewski zmarł wczoraj w wieku 88...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV