Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit: Myślę, że powinniśmy obu panom powiedzieć „dość”

Jerzy Szmit. Fot. A. Dybcio

Członkowie Prawa i Sprawiedliwości nie angażują się w zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna i w prowadzenie kampanii – mówił w Porannych Pytaniach Jerzy Szmit.

Prezes ugrupowania w okręgu olsztyńskim ocenił, że kampania referendalna została zapoczątkowana przez grupę, której twarzą jest Czesław Jerzy Małkowski. Przypomnijmy – były włodarz miasta w grudniu ubiegłego roku, po 12 latach procesu został prawomocnie uniewinniony od zarzutu zgwałcenia ciężarnej urzędniczki. Wcześniej, w listopadzie 2018 roku Piotr Grzymowicz i Czesław Jerzy Małkowski zmierzyli się w drugiej turze wyborów na prezydenta Olsztyna. Mieszkańcy wybrali Piotra Grzymowicza na kolejną kadencję. Nie wiadomo, czy i jaki wpływ na ich decyzję mógł mieć prowadzony wówczas proces sądowy Małkowskiego.

Zdaniem Jerzego Szmita od 1994 roku Olsztynem rządzą środowiska lewicowe, mające swoją wizję, której jego ugrupowanie nie akceptuje – dotyczy to zarówno obecnego, jak i byłego prezydenta. – Myślę, że powinniśmy obu panom powiedzieć już „dość”. Natomiast z naszej oceny to referendum nie ma większej szansy, bo pierwsza połowa roku będzie zdominowana przede wszystkim przez kampanię prezydencką, ale też sprawy związane z sądownictwem, które koncentrują uwagę – przyznał Jerzy Szmit.

Inicjatorzy referendum muszą do 9 marca zebrać prawie 13 tysięcy podpisów pod wnioskiem.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Szmitem

00:00 / 00:00

 

Redakcja: K. Ośko za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, Piotr Grzymowicz, Jerzy Szmit
Strefa płatnego parkowania w Olsztynie. Po decyzji wojewody miasto zapowiada kolejne kroki

Wojewoda warmińsko-mazurski uchylił część uchwały rady miasta Olsztyna dotyczącą ulg dla mieszkańców w strefie płatnego parkowania. Wojewoda nie pozwolił, by zameldowani w Olsztynie płacili mniej, niż...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV