Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit: Nie ma zagrożenia wstrzymania budowy krajowej 16 na odcinku Borki Wielkie-Mrągowo

Fot. A. Podbielska

Przyczyną unieważnienia przetargu na budowę drogi krajowej numer 16 na odcinku Borki Wielkie – Mrągowo była zbyt wysoka cena proponowana przez firmy – wyjaśniał w Porannych pytaniach Jerzy Szmit, były wiceminister infrastruktury i budownictwa i prezes PiS w okręgu olsztyńskim.

Jerzy Szmit zapewnił jednocześnie, że nie ma zagrożenia wstrzymania przygotowywanej inwestycji.

Mam zapewnienie ze strony szefostwa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że przetarg jest ponownie przygotowywany, że dokumenty też są przygotowane. Projekt zmiany warunków według, których będzie wyłaniany wykonawca drogi numer 16 na odcinku Borki – Mrągowo został przesłany już przez Generalną Dyrekcję Dróg do Centrum Unijnych Projektów Transportowych i Urzędu Zamówień Publicznych. Opinia ta jest niezbędna i mam nadzieję, że szybko zostanie przekazana a przetarg niezwłocznie ogłoszony.

Odnosząc się do protestów związanych z planami przebiegu krajowej „16” przez Mazury, Jerzy Szmit powiedział, że postulowane przebudowanie drogi w jej obecnym przebiegu jest niemożliwe, bo wiązałoby się to z wycinką dziesiątek tysięcy drzew i wyburzeniem kilku miejscowości.

Gość Porannych pytań odniósł się też do sytuacji finansowej Stomilu Olsztyn. Jak mówił, miasto przez lata nie zapewniło klubowi stałego solidnego wsparcia finansowego tak jak robią to inne miasta wobec klubów grających w pierwszej lidze czy ekstraklasie. Jerzy Szmit ma nadzieję, że prywatny inwestor przejmie większość akcji klubu.

Pojawił się prywatny inwestor. Jeżeli umowa, która dzisiaj jest negocjowana zagwarantuje trwałe zasilanie klubu i stworzy warunki do rozwoju, to trzeba to poprzeć, bo męczenie klubu Piotrem Grzymowiczem nie ma sensu.

Komentując wizytę grupy młodych z Młodej Armii pod Pomnikiem Wyzwolenia Ziemi Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie 9 maja Jerzy Szmit podkreślił, że

dla nich jest to pomnik imperializmu rosyjskiego, który pokazuje , że oni za tym imperializmem dalej tęsknią i chcą przypominać, że mają tu jakieś swoje interesy w Polsce.

Gość Radia Olsztyn dodał, że to jest kolejny sygnał żeby poważnie podejść do przeniesienia pomnika z centrum miasta.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Szmitem

 

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Stomil, budowa, Mrągowo, Jerzy Szmit, droga krajowa
Sąd skazał byłego burmistrza Pisza oskarżonego o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego

Sąd skazał byłego samorządowca na rok i 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata, karę grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych oraz 3-letni zakaz zajmowania...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV