Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit: Nie miałem nic wspólnego z inwestycją w Szymanach

Jerzy Szmit, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. Fot. GDDKiA

Nie miałem nic wspólnego z inwestycją na lotnisku w Szymanach. To sprawa samorządu – tłumaczył w Porannych Pytaniach  były wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.  

Prezes olsztyńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości pod koniec września podał się do dymisji. W rządowym komunikacie napisano, że z funkcji zrezygnował na własną prośbę z powodów osobistych.

W jednym z dzienników napisano, że Jerzy Szmit jest pod lupą CBA. Dotyczyć miało to jednej z inwestycji przy budowie lotniska w Szymanach. Jerzy Szmit wyjaśnił dziś, że to kłamstwo.

Były wiceminister odniósł się także do fałszywych informacji o rzekomy zatrzymaniu go przez CBA. To jest zwykły wymysł. Takie informacje godzą w moje dobre imię i muszą znaleźć finał w sądzie – wyjaśnił.

Posłuchaj całej rozmowy z Jerzym Szmitem

 

Autorka: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Szymany, CBA, odwołanie
Odbili lotnisko w Szymanach z rąk przeciwnika. Ćwiczenia Dragon 17 z udziałem Wojsk Obrony Terytorialnej. ZOBACZ FILM I ZDJĘCIA

Odbicie lotniska z rąk przeciwnika i utrzymanie do czasu przybycia głównych sił. To  jeden z elementów ćwiczeń Dragon 17, jakie przeprowadzono w Szymanach koło Szczytna.  Zadanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV