Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit: Niech Rafał Trzaskowski jedzie do Elbląga i tam powie, że nie chce przekopu

Jerzy Szmit

Ten odcinek inwestycji jest bardzo istotny, gdyż umożliwi jadącym z Olsztyna do Mrągowa dotarcie do celu w sposób szybki, bezpieczny, zgodny z przepisami – tak o podpisanej umowie na budowę nowego odcinka krajowej „szesnastki” mówił w Porannych Pytaniach Jerzy Szmit.

Prezes PiS w okręgu olsztyńskim odniósł się także do deklaracji Rafała Trzaskowskiego, który zapowiedział, że gdy zostanie prezydentem, będzie blokował inwestycję na Mierzei Wiślanej.

Wczoraj doszło do podpisania umowy na budowę drogi ekspresowej S16 z Borek Wielkich do Mrągowa. Odcinek co prawda nie jest długi, bo ma zaledwie 13 kilometrów, ale jak podkreślił gość Porannych Pytań bardzo istotny dla mieszkańców Mrągowa i turystów.

Odcinek jest bardzo istotny, gdyż umożliwi jadącym z Olsztyna do Mrągowa dotarcie do celu w sposób szybki, bezpieczny, zgodny z przepisami. To jednocześnie odcinek, który będzie stanowił obwodnicę Mrągowa. Skończy się problem mieszkańców miasta, ale i turystów. Skończą się koszmarne korki, spaliny, które zatruwały miasto. Trzeba podkreślić i przypomnieć, że była to jedna z pierwszych decyzji, które podjął rząd Prawa i Sprawiedliwości, jeżeli chodzi o poszerzenie Krajowego Programu Budowy Dróg. (…) Mamy dziś podpisaną umowę z doskonałym wykonawcą i myślę, że droga zostanie oddana zgodnie z terminem w 2023 roku

– mówił Jerzy Szmit.

Realizacja inwestycji od początku była trudna. Trzeba było m.in. unieważnić pierwsze postępowanie, gdyż oferty były zbyt drogie. Należało też zmodyfikować projekt, ale także poszukać dodatkowego finansowania.

To wszystko pokazuje jak wielka jest determinacja rządu Prawa i Sprawiedliwości. Tu trzeba wymienić nazwisko ministra Andrzeja Adamczyka, który z wielką atencją i zrozumieniem odnosił się do potrzeb budownictwa drogowego na Warmii i Mazurach. (…) Skuteczność i determinacja to cechy, które charakteryzują ministra Adamczyka. Po raz kolejny możemy się przekonać, że to działa na naszą korzyść

– podkreślił polityk.

Jerzy Szmit podkreślił, jak duży wpływ na rozwój regionu mają inwestycje drogowe. Odniósł się również do deklaracji Rafała Trzaskowskiego, kandydata KO w wyborach prezydenckich, o blokowaniu inwestycji na Mierzei Wiślanej.

Spójrzmy jak wyrastają wokół obwodnicy Olsztyna nowe firmy, nowe zakłady pracy. To samo dzieje się w Biskupcu, gdzie powstała firma Egger. Podobnie jest w Olsztynku. To pokazuje jak wielki potencjał się wtedy otwiera. Spójrzmy na inne inwestycje, chociażby przekop przez Mierzeję Wiślaną, który będzie dla Elbląga i całego subregionu elbląskiego wielką rzeczą. Dziwię się Panu Trzaskowskiemu, który zapowiada, że przekop jest złą inwestycją. Śmiech pusty człowieka ogarnia. Niech jedzie do Elbląga i tam to powie.

– zaznaczył Jerzy Szmit.

Posłuchaj całej rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Jerzym Szmitem.

Redakcja: Ł. Sadlak

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w inwestycja, Jerzy Szmit, przekop, DK16, Andrzej Adamczyk, borki wielkie
„To kręgosłup komunikacyjny naszego województwa”. Jest umowa na budowę S16 z Borek Wielkich do Mrągowa

Jest umowa na budowę drogi S16 z Borek Wielkich do Mrągowa. Prace mają ruszyć w przyszłym roku. Podpisana umowa zakłada zaprojektowanie i wybudowanie 13 kilometrów dwujezdniowej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV