Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit o budowie krajowej 16: Nie mamy wyboru, jeżeli chcemy się rozwijać, podnosić poziom życia i bezpieczeństwa

Jerzy Szmit. Fot. A. Podbielska

W 2020 roku musi zapaść decyzja co do przebiegu trasy S16 między Mrągowem a Ełkiem – powiedział w Porannych pytaniach prezes PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit.

Zdaniem Jerzego Szmita rozmowy z samorządami są trudne, ale kiedyś muszą się zakończyć.

Decyzja musi zapaść. Nie mamy wyboru, jeżeli chcemy się rozwijać, podnosić poziom życia i bezpieczeństwa.

Natomiast jeżeli chodzi o odcinek pomiędzy Borkami Wielkimi a Mrągowem, to w ocenie Jerzego Szmita ostateczne decyzje dotyczące wybory wykonawcy zapadną lada dzień.

Mam nadzieję, że jak najszybciej pójdziemy o krok dalej, czyli podpiszemy umowę i rozpoczniemy realizację.

W Radiu Olsztyn prezes Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit mówił także o wyborach prezydenckich. Zdaniem Jerzego Szmita tegoroczne wybory prezydenckie wygra Andrzej Duda. Jednocześnie gość Porannych pytań zapewniał, że PiS nie lekceważy rywali.

Prawie 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy pokazało, że jest znakomitym politykiem i znakomitą głową państwa. Trzeba to kontynuować, ale działanie to trzeba doskonalić i poprawiać, aby w czasie kampanii wyjść do wyborców z nową ofertą i nowymi nadziejami.

Datę wyborów prezydenckich marszałek Sejmu powinien ogłosić na początku tego roku. Wiadomo już, że Andrzej Duda będzie ubiegał się o reelekcję. Jego kontrkandydatami będą na pewno: Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL, Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej i Szymon Hołownia. Swoich kandydatów wciąż nie zaprezentowali politycy Nowej Lewicy i Konfederacji.

Redakcja: B.Świerkowska za M.Lewiński

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jerzy Szmit, wybory prezydenckie
Jerzy Szmit wygrał proces z tabloidem. Odszkodowanie trafi do „kolebki polskości” na Litwie

Jerzy Szmit wygrał proces z Faktem o naruszenie dóbr osobistych. Przewodniczący olsztyńskich struktur Prawa i Sprawiedliwości pozwał tabloid po tym jak dwa lata temu ukazał się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV