Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit o przygotowaniach PiS do kampanii wyborczej: Niezależnie od wyników sondaży przed wyborami konieczna jest mobilizacja

Jerzy Szmit. Fot. P. Getka

Obecni posłowie Prawa i Sprawiedliwości z okręgu olsztyńskiego najprawdopodobniej wystartują w jesiennych wyborach – mówił w Porannych pytaniach Jerzy Szmit, szef struktur PiS w okręgu olsztyńskim.

W weekend odbyło się wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS poświęcone wyborom. Na początek lipca planowany jest kongres partii rządzącej, otwierający kampanię wyborczą. Jerzy Szmit przyznawał, że toczą się także rozmowy o kształcie list wyborczych i prawdopodobnie na listach znajdą się obecni posłowie z okręgu.

Myślę, że jest za wcześnie mówić o nazwiskach. Rozmawiamy z potencjalnymi kandydatami. Przymierzamy się, aby lista była zrównoważona i aby byli to ludzie z dorobkiem, którzy potrafią pokazać, że realizują to co mówią. Rozmawiałem z naszymi posłami i wszyscy są gotowi do startu, więc niespodzianki nie będzie.

Na razie nie jest znana dokładna data wyborów parlamentarnych. Z wypowiedzi przedstawicieli partii rządzącej wynika, że odbędą się one w październiku. Niezależnie od sondaży przed wyborami konieczna jest mobilizacja – mówił Jerzy Szmit, szef PiS w okręgu olsztyńskim. Ostatni sondaż CBOS-u pokazuje zdecydowaną przewagę Prawa i Sprawiedliwości, ale Jerzy Szmit przekonuje, że obecnie bardzo trudno przewidywać kształt sceny politycznej.

Sondaże to nie jest wynik wyborów. Nie wiemy czy utrzyma się Koalicja Europejska, czy Wiosna będzie startowała samodzielnie, czy w jakimś bloku, jaka jest sytuacja PSL-u, tam ciągle może coś się zmienić. Myślę, że będzie jeszcze wiele przetasowań. My koncentrujemy się na ofercie programowej i stworzeniu mocnej listy, która będzie budziła zaufanie u wyborców.

Według ostatniego sondażu CBOS, PiS może liczyć na poparcie na poziomie 44 procent. Na Platformę Obywatelską chce głosować 22 procent badanych, na Wiosnę Roberta Biedronia – 7 procent. Pozostałe ugrupowania w tym sondażu nie przekroczyły progu wyborczego.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Jerzym Szmitem

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Szmit, wybory, Jerzy Szmit
Jerzy Wcisła: Budowa kanału przez Mierzeję nie obejmuje portu w Elblągu. Jerzy Wilk: Na uruchomienie portu czekają Białoruś i Ukraina

O budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną i inwestowaniu w budowę Via Carpatii rozmawiali w Porannych pytaniach poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk i senator Platformy Obywatelskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV