Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit o referendum: Czesław Jerzy Małkowski jest ewidentną twarzą tej inicjatywy

Fot. A. Podbielska

„Referendum to nie jest sprawa jakiejś grupki działaczy, którzy mają pomysł odwołania prezydenta Olsztyna” – powiedział w Porannych pytaniach prezes PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit.

Były wiceminister infrastruktury i budownictwa dodał, że o skuteczności referendum zadecydują wyborcy:

Tutaj nie chodzi o wolę tej grupy, ani Czesława Jerzego Małkowskiego, który jest ewidentną twarzą tej inicjatywy. O tym zadecydują wyborcy. Grupa powstała, są zbierane podpisy i jest na to określony czas – 60 dni. Zobaczymy czy mieszkańcy są tym zainteresowani.

Prezes PiS w okręgu olsztyńskim dodał, że „trzeba zwracać uwagę na coś, co jest kalendarzem”. Zdaniem byłego wiceministra infrastruktury i budownictwa termin wyborów prezydenta kraju jest poważnym utrudnieniem w zorganizowaniu skutecznego referendum w Olsztynie:

Z przyczyn niezależnych od inicjatorów wynika, że referendum może się odbyć w czerwcu lub pod koniec maja, czyli po wyborach prezydenckich. Dla nas najważniejsza w tej połowie roku jest reelekcja Andrzeja Dudy.

Szmit zaznaczył, że PiS nie angażuje się obecnie w zbieranie podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum. Jeżeli mieszkańcy będą chcieli się jednak wypowiedzieć w referendum, wtedy partia przedstawi swoje stanowisko.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Szmitem

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, PiS, odwołanie, Jerzy Szmit, Czesław Jerzy Małkowski
Michał Wypij: Mamy złego prezydenta, którego nie stać na odważne decyzje

Jestem przekonany, że w wyborach na prezydenta Olsztyna będziemy mieli lepszego kandydata niż Czesław Jerzy Małkowski - powiedział w Porannych pytaniach poseł Porozumienia Michał Wypij. Nowelizacja...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV