Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit: PiS jest partią, która wyciąga wnioski z porażek

Jerzy Szmit – warmińsko-mazurski poseł Prawa i Sprawiedliwości. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Beata Szydło jest doskonałą kandydatką na premiera, bo krok po kroku przeszła polityczne szczeble kariery – zapewniał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn warmińsko-mazurski poseł PiS i szef partii w regionie Jerzy Szmit.

Beata Szydło była szefową wygranej kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Obecnie jest wiceprzewodniczącą Prawa i Sprawiedliwości. Część politologów twierdzi, że nawet jeśli Beata Szydło zostanie premierem, to Jarosław Kaczyński będzie najważniejszą osobą w Prawie i Sprawiedliwości. Pozostanie w cieniu, będzie jednak wyznaczać główne kierunki działania swojej partii.

W Porannych Pytaniach Jerzy Szmit podkreślał też, że Jarosław Kaczyński jest mężem stanu i jednym z najwybitniejszych polskich polityków, który od lat służy ojczyźnie. Dodał, że podczas majowych wyborów prezydenckich triumf odniosły jego strategiczne i taktyczne umiejętności. Dodał, że po jesiennych wyborach parlamentarnych PiS będzie chciał zmienić obecną rzeczywistość.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Szmitem

00:00 / 00:00

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Prawo i Sprawiedliwość
Politycy PiS przeciwko zmianom w szkołach na Litwie

40 polityków Prawa i Sprawiedliwości z Warmii i Mazur chce poprawy sytuacji polskich szkół na Litwie. Z powodu zmniejszającej się liczby uczniów w placówkach rząd litewski...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV