Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit podsumował wizyty prezydenta i premiera. „To były bardzo dobre wizyty i bardzo dobre dni”

Jerzy Szmit

To były bardzo dobre wizyty i bardzo dobre dni – tak o przyjeździe na Warmię i Mazury prezydenta i premiera mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn prezes PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit.

Były wiceminister infrastruktury i budownictwa pokreślił, że w czasie tych wizyty dużo mówiono o zmianach do jakich doszło w regionie.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że pan prezydent i pan premier odwiedzili nas. Mówili o tym, co dobrego udało się zrobić przez te 5 lat na Warmii i Mazurach, pokazywać chociażby w Szczytnie – inwestycje kolejowe. W Olsztynie pan premier mówił dużo o inwestycjach drogowych, o FDS czy dużych inwestycjach, które już nam służą np. obwodnica Olsztyna, trasie Olsztyn-Olsztynek, S7 czy o S16, która ruszyła po tylu latach zastoju.

Jerzy Szmit skrytykował też działania opozycji politycznej, która przychodziła na wiece wyborcze PiS-u i zakłócała wystąpienia premiera oraz działaczy partii. Były wiceminister infrastruktury i budownictwa pokreślił, że PiS nie przeszkadza opozycji w prowadzeniu kampanii wyborczej.

Nie jest zgodne z polską tradycją polityczną rozbijanie wieców. To niestety miało miejsce w czasie plebiscytu kiedy Polaków, którzy głosowali za Polską atakowały bojówki niemieckie. Niestety można powiedzieć, że mamy powtórkę z historii. To bardzo smutne, że po 100 latach do takich sytuacji dochodzi.

Szmit zachowania opozycji, która tupała i gwizdała podczas wystąpień nazwał „hańbą”.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jerzym Szmitem

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia i Mazury, Jerzy Szmit, kampania, Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda w Szeligach na Mazurach. „Chcę doprowadzić do tego, żeby Polska była wszędzie jednakowo rozwinięta”

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Szeligi koło Ełku. Andrzej Duda podziękował ratownikom za ich ofiarną służbę. Przy okazji wyraził...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV