Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit: Samorządy powinny walczyć z pandemią i wspierać ofiary epidemii

Jerzy Szmit. Fot. A. Dybcio

Merytorycznie zgadzamy się że Piotr Grzymowicz od dawna nie powinien pełnić funkcji prezydenta Olsztyna – tak Jerzy Szmit komentował w Porannych pytaniach odrzucenie przez PKW wniosku o przeprowadzenie referendum w Olsztynie.

Prezes PiS w okręgu olsztyńskim tłumaczył, że partia nie miała szans zaangażowania się w akcję referendalną.

W tym roku najważniejszym dla nas wydarzeniem są wybory prezydenckie. Wszystkie siły zbieramy na to, żeby Andrzej Duda ponownie został prezydentem i jest to dla nas najważniejsze. Po drugie początki pracy grupy referendalnej w Olsztynie wskazywały na to, że kandydatem grupy inicjatywnej będzie były prezydent Czesław Jerzy Małkowski, który dla Prawa i Sprawiedliwości jest osobą nie do zaakceptowania.

Jerzy Szmit nie wykluczył włączenia się PiS-u w kolejną akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna. Zaznaczył jednak, że wcześniej trzeba ustalić kalendarz, program i wspólnego kandydata.

Gość Porannych pytań odniósł się także do tarczy antykryzysowej. Rząd na łagodzenie skutków pandemii wyasygnował kwotę ponad 212 miliardów złotych – mówił prezes PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit. Były wiceminister infrastruktury i budownictwa zwrócił się ponownie do samorządów w Warmii i Mazur, aby tak jak rząd wsparły lokalny biznes.

Jeśli mówimy o tym, że samorządy powinny walczyć z epidemią i wspierać tych, którzy są jej ofiarami na poziomie 1 procenta budżetu, to mówimy o wsparciu symbolicznym.

Jerzy Szmit dodał, że samorządy powinny szczególnie wspierać służbę zdrowia, przedsiębiorców i edukację.

Posłuchaj Porannych pytań

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w epidemia, Olsztyn, referendum, pandemia
Nie będzie referendum w Olsztynie. Wniosek został odrzucony

"Inicjatorzy nie docenili mądrości mieszkańców" - tak prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz komentował fakt odrzucenia wniosku o referendum w sprawie jego odwołania. Wczoraj komisarz wyborczy odrzucił wniosek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV