Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Szmit udzielił poparcia kandydatowi na burmistrza Szczytna. „Łączy on doświadczenie z pozytywną energią”

Od lewej: Zbigniew Gontarzewski, Henryk Żuchowski, Artur Soboń, Jerzy Szmit, Marcin Domian. Fot. K. Grabowska

To dobry, młody człowiek z pomysłem na rozwój Szczytna – tak o kandydacie na burmistrza tego miasta mówił podczas ostatniego przed wyborami spotkania z mieszkańcami szef olsztyńskich struktur PiS – Jerzy Szmit.

Jerzy Szmit podkreślał potencjał Zbigniewa Gontarzewskiego:

Nasz kandydat na burmistrza Szczytna to osoba, która łączy doświadczenie, a zarazem ma mnóstwo energii i pomysłów. Myślę, że w naszym zespole, który tworzył się od wielu lat, będzie miał ogromne wsparcie.

00:00 / 00:00

Zbigniew Gontarzewski w swoim programie wyborczym zapewnia rozwój Szczytna. Chce by do miasta wróciły usługi komunalne, które teraz są w prywatnych rękach. Kandydat proponuje też by reaktywować przemysł m.in rolno – spożywczy, zapewnia przy tym finansowe wsparcie rządu. Jako priorytet traktuje też rozwiązanie problemu mieszkaniowego w Szczytnie:

Dzisiaj 179 rodzin czeka na mieszkanie. Natomiast liczba oddawanych mieszkań tj. 18 w przedziale co osiem lat.

00:00 / 00:00

Zbigniew Gontarzewski w latach 2004-2006 był radnym miejskim. W samorządzie pełnił też funkcję kierownika wydziału inwestycji i rozwoju, w administracji rządowej natomiast był kierownikiem wydziału administracyjno- gospodarczego.

Marcin Domian z klubu PiS mówił, że to bardzo solidna drużyna:

Idziemy w tych wyborach szerokim frontem. Musimy współpracować wielowymiarowo. Idziemy z hasłem: bez sprawnego samorządu nie ma silnego rządu.

00:00 / 00:00

Do sejmiku województwa z listy PiS startuje m.in Henryk Żuchowski. Jego zdaniem województwo warmińsko-mazurskie potrzebuje przede wszystkim rozwoju:

Jesteśmy jednym z najgorzej rozwiniętych województw, a zarazem mamy jeden z najniższych dochodów na mieszkańca. Żeby odwrócić sytuację, trzeba m. in. poprawić jakość dróg.

00:00 / 00:00

Kandydatów podczas spotkania popierał Jerzy Szmit, który mówił, że wskazani kandydaci – jeśli zaufa im społeczeństwo – będą mieli w swoich działaniach zapewnione wsparcie rządu.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burmistrz, Jerzy Szmit, wybory samorządowe, Henryk Żuchowski, marcin domian
Artur Soboń przedstawił założenia programu „Grunt to własność”. Użytkownicy wieczyści gruntów staną się ich właścicielami

1 stycznia, użytkownicy wieczyści gruntów wykorzystywanych na cele mieszkaniowe będą ich właścicielami. To efekty programu rządowego "Grunt to własność". - 20 opłat rocznych, które płaciliśmy za...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV