Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Wilk: kampania jest brutalna i chamska

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk. Fot. M. Stankiewicz

Prezydent Elbląga Jerzy Wilk upublicznia zaświadczenie ze Stanu Cywilnego o swoim ślubie. To odpowiedź na zarzuty opublikowane przez portal Elbląg24, który zarzucał mu kłamstwo.

Portal pisał, że jest rozwodnikiem, którego pierwszy związek miał się rozpaść przez przemoc i alkohol. Mowa była o dziecku z tego związku, a dziennikarz pytał Jerzego Wilka o udział w obrzędach religijnych, do których jako osoba rozwiedziona – jego zdaniem – nie ma prawa.

Wczoraj sąd przyznał rację urzędującymi prezydentowi i nakazał Sebastianowi Bona Kuchejdzie sprostowanie i przeprosiny.

Jerzy Wilk udostępnił poprzez media zaświadczenie, w którym jest data ślubu oraz stan cywilny przystępujących do niego osób. Wynika z niego, że ślub brał kawaler i panna. Brak w urzędzie jest natomiast informacji, że osoby te miały wcześniej sformalizowane związki.

Jerzy Wilk nie chce komentować spraw swojej rodziny, a Radiu Olsztyn powiedział, że publikacje są elementem nieczystej kampanii wyborczej.

00:00 / 00:00

Prezydent Elbląga wygrał już dwa procesy z portalem Elbląg24, jeden cywilny i drugi w trybie wyborczym. Zapowiedział już kolejny, znowu o publikację zawierającą pomówienia. (mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, wybory, kampania
Ostatnia sesja Rady Miasta w Elblągu

Wszystkie samorządy kończą pracę. Dla elbląskiej Rady Miasta to była wyjątkowa kadencja. Po ubiegłorocznym referendum odwołane zostały władze miasta i powołane nowe. Dla nowego prezydenta i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV