Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Wilk: Termin oddania kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony

Fot. Ł. Sadlak

Nie ma obaw o zachowanie terminów założonych przez rząd w sprawie budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną – wyjaśnia elbląski poseł Jerzy Wilk, członek sejmowej gospodarki morskiej.

Na początku listopada zakończyły się dodatkowe konsultacje środowiskowe, teraz olsztyńska Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska opracowuje uwagi. Także te zgłoszone przez swojego odpowiednika z Gdańska, które są tak samo istotne jak wszystkie inne – tłumaczy poseł Wilk.

00:00 / 00:00

Ale ostateczna decyzja należy do RDOŚ w Olsztynie. Ma być wydana do 27 listopada. Jeśli będzie pozytywna, wtedy inwestor czyli Urząd Morski może wystąpić o pozwolenie na budowę. Wtedy będzie można ogłosić przetarg, a po wyłonieniu wykonawcy zacząć inwestycję. Według informacji z Ministerstwa Gospodarki Morskiej uzyskanych przez posła Jerzego Wilka, termin oddania kanału nie jest zagrożony.

Otwarcie planowane jest na 2022 rok.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, Jerzy Wilk, Mierzeja Wiślana, termin
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku wydała dwie opinie ws. przekopu Mierzei Wiślanej

W postępowaniu w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie otrzymała dwie opinie z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku. W pierwszej opinii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV