Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jerzy Wilk: Złożenie wniosku o „500+” w formie elektronicznej oznacza szybszą realizację świadczenia

Fot. M. Stankiewicz

Coraz bliżej do uruchomienia rządowego programu „500+ na każde dziecko”. Już od poniedziałku 1 lipca można składać wnioski o to świadczenie w formie elektronicznej, zaś w formie „papierowej” – od 1 sierpnia.

Do jak najszybszego ich składania zachęca elbląski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk. Osoby, które złożą wnioski w formie elektronicznej już w lipcu mogą liczyć na szybką realizację świadczenia. Wnioski składane jeszcze we wrześniu będą realizowane z wyrównaniem od 1 lipca, ale jeśli złożymy je w październiku, to świadczenia będą wypłacane z wyrównaniem od 1 października.

00:00 / 00:00

Fundusze na realizację projektu są zabezpieczone. Co istotne, świadczenie będzie przyznawane na okres do 31 maja 2021 roku, bez konieczności odnawianie wniosku.

Podobnie rząd zabezpieczył fundusze na „Program 300+”, tj. na wyprawki dla dzieci w wieku szkolnym. Tu wnioski należy składać od 1 sierpnia.

Elbląski poseł poinformował również, że przetarg na wykonanie przekopu Mierzei Wiślanej został zamknięty. Na początku tygodnia w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odbyło się Forum pod hasłem „Wizja rozwoju”. Jeden z paneli dyskusyjnych, w którym uczestniczył poseł poświęcony był „Znaczeniu przekopu dla rozwoju gospodarki polskiej”.

00:00 / 00:00

Urząd Morski w Gdyni ma czas do września na sprawdzenie prawidłowości ofert i wybranie wykonawcy przekopu. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk, po rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim poinformował, że kolejnego przetargu nie ogłosi. Po akceptacji szefa rządu ministerstwo przesunie fundusze na tę inwestycję z innych zadań.

Planowo prace powinny się rozpocząć na przełomie września i października.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wniosek, Jerzy Wilk, program
500 plus w nowej formule, czyli duże ułatwienia i więcej pieniędzy. Samorządy przygotowują się do wypłaty świadczeń

Bez kolejek i zbędnych formalności, za to ze zwiększoną pulą pieniędzy. Samorządy z Warmii i Mazur przygotowują się do wypłaty świadczeń z rządowego programu 500++. Od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV