Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Jesień Średniowiecza” na Polach Grunwaldu. Poznaliśmy zwycięzców w IX. Grunwaldzkim Turnieju Rycerskim

Fot. K. Grabowska

Drużyna Western Tower zwyciężyła w IX Turnieju Rycerskim „Jesień Średniowiecza”. Piętnaście pięcioosobowych drużyn rywalizowało na Polach Grunwaldzkich.

Turniej rozpoczął tegoroczną edycję Polskiej Ligi Walk Rycerskich. W szranki stanęli przedstawiciele bractw rycerskich z Polski, Estonii, Ukrainy, Czech i Rosji. Przed nimi jeszcze cztery podobne wydarzenia. Finał ligowych zmagań ma odbyć się w maju w Niepołomicach.

Rycerze walczyli drużynowo w tzw. bohurcie co oznacza walkę bez zasad. Wszystko odbywało się jednak zgodnie z regulaminem – przekonywał sędzia główny zawodów Stefan Glaza. Jak mówił, zbroje, w których walczą zawodnicy są prawdziwe, czyli historyczne, a to znaczy, że nie osłaniają niektórych części ciała. Sędziowie podczas walki dokładnie śledzą więc jej przebieg i starają się zapobiegać uderzeniom w nieosłonięte części ciała.

00:00 / 00:00

Za wszelkie nadużycia grożą kary, w tym czerwone kartki, które mogę wyeliminować z gry. Dodajmy jeszcze, że zmaganiom na Polach Grunwaldzkich przyglądał się trener – selekcjoner, który z pośród zawodników miał wyłonić nowych członków rycerskiej kadry Polski. W 2020 roku w Belmonte w Hiszpanii odbędą się mistrzostwa świata walk rycerskich federacji IMCF.

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Pola Grunwaldu, IX Grunwaldzki Turniej Rycerski „Jesień Średniowiecza"
Przyjechali z Chin, Turcji, Kanady, Finlandii i Serbii. Na Polach Grunwaldu rywalizowali łucznicy konni z kilkunastu państw

Celne strzały w pełnym galopie. Na Polach Grunwaldu odbyła się "Majówka z koniem i łukiem", czyli międzynarodowe zawody w łucznictwie konnym. Już po raz ósmy na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV