Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jesienią będzie gotowa cała obwodnica Olsztyna. Zobacz FILM

Obwodnica jest jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji. Z jednej strony odkorkuje Olsztyn, z drugiej pobudzi inwestycje.

Dorota Grzymska sprawdzała jaki jest stan robót i kiedy przecięcie wstęgi?

Stan zaawansowania robót na odcinku od okolic Tomaszkowa do Wójtowa przedstawił Mirosław Nicewicz, dyrektor olsztyńskiego oddziału GDDKiA:

Ostatecznym terminem jest październik 2018 roku. Mogą być również kontynuowane prace wykończeniowe i związane z drogami dojazdowymi.

Odcinek od okolic Tomaszkowa do Wójtowa oddany zostanie w październiku tego roku. Pozostaną jedynie prace wykończeniowe na trasach dojazdowych. Z kolei odcinek Kudypy-Tomaszkowo z powodu warunków pogodowych, szczególnie wiosną ubiegłego roku, ukończony zostanie z dwumiesięcznym poślizgiem. Przecięcie wstęgi planowane jest w sierpniu tego roku.

Węzeł Pieczewo, który został dołączony aneksem do umowy o budowie obwodnicy dużo później, ukończony zostanie w czerwcu przyszłego roku.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Autor: D.Grzymska
Redakcja: BSChromy
Video: olsztyn.eu

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, budowa, obwodnica Olsztyna
Produkujemy za dużo śmieci. Olsztyński zakład utylizacji nie nadąża

W ubiegłym roku do Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi wpłynęło ponad 130 tysięcy ton odpadów zmieszanych, przerobiono 93 tysiące ton. Według najnowszych tegorocznych prognoz, śmieci znów będzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV