Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeśli jest potrzeba szkolne świetlice czekają na dzieci

Świetlica w Komorowie. Fot. Łukasz Węglewski

W tym roku przerwa świąteczna w szkołach jest wyjątkowo długa, bo trwa aż do 7 stycznia.

Na Warmii i Mazurach, tam gdzie jest tak potrzeba, działają szkolne świetlice – zapewnia Grażyna Przasnyska, warmińsko-mazurski kurator oświaty. Jak się okazuje więcej rodziców przyprowadza swoje dzieci do szkolnych świetlic. Były dwa przypadki zamknięcia szkoły w czasie przerwy świątecznej, ale zdaniem kurator oświaty Grażyny Przasnyskiej wynikało to z nieporozumienia.

00:00 / 00:00

Fot. Dorota Grzymska

Zamieszanie wokół szkolnych świetlic wywołał list minister szkolnictwa Joanny Kluzik-Rostkowskiej do rodziców, w którym przypomniała o możliwości pozostawienia dzieci w świetlicach w czasie przerwy świątecznej. To z kolei zbulwersowało nauczycieli i dyrektorów szkół, którzy twierdzą, że świetlice działają co roku, jeśli jest takie zainteresowanie rodziców – mówi Ewa Romanowska, dyrektor Zespołu Szkół w Dywitach.

00:00 / 00:00

Kurator oświaty i dyrektorzy szkół przypominają, że rodzice za każdym razem muszą wcześniej zadeklarować chęć przyprowadzania dzieci do świetlic podczas wolnych od nauki dni.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

(dgrzym/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, ferie
W czasie przerwy świątecznej dzieci się nie nudzą!

Uczniowie mają swoją świąteczną przerwę od nauki, ale w Elblągu większość szkół jest otwarta. Tam, gdzie rodzice zgłosili potrzebę opieki nad ich dziećmi, zostały zorganizowane specjalne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV