Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest akt oskarżenia przeciwko mężczyznom, którzy uwięzili i wielokrotnie zgwałcili 17-latkę

Mężczyźni przetrzymywali i torturowali nastolatkę w Trękusku. Fot. materiały prokuratury

Wielokrotnie zgwałcili 17-letnią dziewczynę. Prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm sprawcom gwałtu w Trękusku.

Do zbrodni doszło w sierpniu ubiegłego roku. 17-latka poznała dwóch mężczyzn w Olsztynie, z własnej woli wsiadła do samochodu z jednym z nich i wtedy została wywieziona do domu w Trękusku. Tam została uwięziona i zgwałcona.

– W akcie oskarżenia mężczyznom zarzucono wielokrotne zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem i szczególnym udręczeniem. Do tego także podawanie małoletniej narkotyków, dokładniej amfetaminy – informuje rzecznik olsztyńskiej Prokuratury Okręgowej prokurator Krzysztof Stodolny.

Następnego dnia sprawcy odwieźli dziewczynę do domu.  – Po drodze zajechali też do sklepu, gdzie kupili dziewczynie kosmetyki, by zatuszowała obrażenia, które były widoczne – dodaje prokurator Stodolny. Zagrozili, że jeśli komuś powie o gwałcie, zrobią krzywdę jej i jej rodzinie.

Obaj zostali niedługo później zatrzymani, od tamtej pory są cały czas w areszcie. Przy obydwu znaleziono narkotyki, jeden z nich miał też broń. Obaj byli wcześniej karani. Żaden z nich nie przyznaje się do winy, obu grozi do 15 lat więzienia.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

(APiedziewicz/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, policja, więzienie, gwałt, uwaga
Tragedia w domu pod Ostródą. Pijany mężczyzna zabił swą konkubinę

  52-letni mężczyzna usłyszał zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym swojej 47-letniej konkubiny. Do tragedii doszło w jego domu. Do zdarzenia doszło we wtorek (23 maja). Dyspozytor...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV