Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest akt oskarżenia w głośnej sprawie strzelaniny w centrum Elbląga

Fot. fotolia.pl

Do zdarzenia doszło, 2 lata temu, na osiedlu przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Uzbrojony bandyta postrzelił dwóch mężczyzn.

Obaj trafili do szpitala z postrzałami nóg. Prokuratura stawia Rafałowi Sz. zarzut usiłowania zabójstwa, a jego partnerkę Dominikę Sz. oskarża o współudział w przestępstwie. Kolejny zarzut to posiadanie broni bez zezwolenia.

Prokuratura korzystała z licznych ekspertyz biegłych, m.in. z zakresu medycyny, śladów biologicznych i chemicznych, a także specjalistów badających pozostałości po strzałach z broni palnej. Ofiary to bracia, z którymi oskarżony był w konflikcie. Prokuratura nie ma wątpliwości, że czyn 37-latka wynikał z najniższych pobudek, zasługujących na szczególne potępienie. Strzelał z zemsty, oddał co najmniej 8 strzałów, część z nich celnych.

 Obrażenie były bardzo poważne. Gdyby nie szybka pomoc medyczna, ranni mogli się wykrwawić

– wyjaśnia Iwona Piotrowska, rzeczniczka elbląskiej Prokuratury Okręgowej.

Wszystko działo się biały dzień na oczach ludzi, którzy przeszkodzili przestępcy. Oskarżeni nie przyznają się do winy. Strzały miały paść w obronie własnej. Oboje byli karani, Rafał Sz. przebywa w areszcie, wobec jego partnerki sąd zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Grozi im od 12 lat więzienia do dożywocia. Sąd nie wyznaczył jeszcze terminu rozpoczęcia procesu.
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prokuratura, akta, Elbląg, postrzelenie
Władze Elbląga zapewniają: mimo strajku nauczycieli odbędą się egzaminy gimnazjalne

Sprawa dotyczy 900 uczniów z 35 oddziałów w 10 szkołach. Jak informuje rzeczniczka prezydenta Elbląga Joanna Urbaniak, udało się skompletować pełne składy wszystkich komisji. Dyrektorzy poszczególnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV