Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest akt oskarżenia w sprawie ochroniarza, który nagrywał kobiety w toalecie

Fot. fotolia

Prokuratura rejonowa w Bartoszycach skierowała do sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny, który potajemnie nagrywał panie korzystające z toalety.

Pokrzywdzonych jest 14 kobiet. Oskarżony pracował jako ochroniarz w jednym z zakładów pracy w tym mieście. Kamerę ukrył w koszu na śmieci ale tak zamontował urządzenie, że nagrywało ono zachowania kobiet korzystających z toalety.

W jednych z wyjaśnień miał stwierdzić, że w ten sposób chciał ustalić, czy pracownice zakładu nie kradną. Oskarżony przyznał się do winy i wyraził skruchę z powodu swojego zachowania. Prokuratura nie ujawniła, w jakiej wysokości karę zaproponował oskarżony.

Za utrwalanie wizerunku nagiej osoby grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Po ujawnieniu, że ochroniarz nagrywał kobiety mężczyzna został zwolniony z pracy. Prokuratura nałożyła na niego zakaz pracy w tym charakterze.

Autor: PAP
Redakcja: A.Socha/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobieta, Bartoszyce, kobiety, toaleta
„Owinięty w koc wyglądał jak kobieta”. Zakochany mężczyzna pieszo wracał spod Bartoszyc do Olsztyna

Kierowcy jadący z Bartoszyc w kierunku Olsztyna powiadomili policję, że drogą idzie kobieta, która prawdopodobnie potrzebuje pomocy. Kobietą okazał się młody mężczyzna, który uczy się w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV