Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest działka i pozwolenia, brakuje tylko pieniędzy. Olsztyńskie Hospicjum szuka funduszy na budowę swojej siedziby

Olsztyńskie Hospicjum im. Jana Pawła II chce wybudować nową siedzibę. Teraz Centrum Opieki Paliatywnej mieści się w budynku Miejskiego Szpitala przy alei Wojska Polskiego.

Jak podkreśla dyrektor hospicjum Teresa Kocbach, pomieszczenia te nie są wystarczające.

Dzierżawimy pomieszczenia, ale jesteśmy na dość zaawansowanym etapie prac. Są złożone projekty z pozwoleniem na budowę. Mamy własną działkę, na której chcemy zbudować siedzibę. Potrzebne są nam do tego jeszcze pieniądze i to bardzo duże pieniądze.

Nowe hospicjum ma powstać przy ulicy Metalowej w Olsztynie. Projekt przewiduje, że będzie tam więcej miejsca dla chorych. 20 łóżek ma być na oddziale stacjonarnym i 15 miejsc dla chorych w oddziale dziennego pobytu. Hospicjum będzie też poszerzone o poradnie specjalistyczne dla pacjentów. Żeby budowa mogła się rozpocząć, konieczne jest zebranie na to funduszy. Hospicjum liczy przede wszystkim na wpływy z przekazania 1 procenta przy rozliczeniu z fiskusem.

Autor: A.Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, zdrowie, Olsztyn, hospicjum
Przyczynili się do odbudowy powojennego Olsztyna. 75 lat temu do miasta przybyli pierwsi kolejarze

Mieszkańcy Olsztyna oddali hołd pierwszym kolejarzom, którzy przyjechali do miasta w 1945 roku. W pierwszej grupie były 42 osoby. Kolejarze, którzy przybyli do Olsztyna z Białegostoku...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV