Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest nadzieja na nową drogę przy ul. Jagiełły. „Dziękujemy Radiu Olsztyn za interwencję”

Od pięćdziesięciu lat mieszkańcy ul. Jagiełły w Iławie nie mogą się doczekać, aż miasto wyasfaltuje drogę, przy której mieszkają. Po interwencji Radia Olsztyn pojawiła się nadzieja na jej remont.

Ulica Jagiełły w Iławie mierzy około 800 metrów i ma poważną wadę – jest w całości drogą szutrową. Mieszkańcy od pięćdziesięciu lat walczą o polepszenie warunków komunikacyjnych. – Wiele osób posiada grupy inwalidzkie, stąd asfaltowa nawierzchnia znacznie ułatwiłaby im poruszanie się – argumentują mieszkańcy. Dodatkowo problemem był ciągle unoszący się kurz. Stąd od prawie pół wieku mieszkańcy musieli żyć przy zamkniętych oknach.

Iławianie wielokrotnie prosili władze miasta o wyasfaltowanie ulicy. Podkreślają jednak swoją bezsilność i ignorancję, z jaką spotykają się ze strony kolejnych burmistrzów. Zarzucają włodarzom, że zamiast spełniania swoich podstawowych obowiązków, organizują różnego rodzaju imprezy jak Majówkę Lotniczą, na którą przeznaczono około 700 tysięcy złotych.

Tydzień temu Radio Olsztyn podjęło interwencję, o czym pisaliśmy w artykule Szutrowa ulica w centrum miasta. Do protestujących mieszkańców wyszedł burmistrz miasta Dawid Kopaczewski. Przekonywał, że rozumie ich sytuację – ale też podkreślał, że w Iławie jest więcej ulic wymagających pilnej przebudowy. Urzędnicy podali, że koszt tej inwestycji wstępnie szacowany jest na 2,5 miliona złotych. „Być może dzięki państwa dziennikarskiej interwencji presja medialna i publiczna doprowadzi do szczęśliwego finału ten konflikt” – napisali nam w liście mieszkańcy.

Mamy nadzieję, że sprawa będzie miała swój szczęśliwy finał.

Redakcja: J. Zybura

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iława, protest
Nowe autobusy i odnowione ulice. W Iławie poprawi się komunikacja

 Iława modernizuje komunikację. Na ulice wyjadą nowe autobusy, pojawią się wiaty i rozpoczną remonty ulic. Miasto zamówiło dziewięć nowych autobusów. Siedem z nich to nowe, niskoemisyjne,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV