Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Port Morski w Elblągu podsumował miniony rok

Port Morski w Elblągu. Fot. Arkadiusz Zgliński

Zdaniem dyrektora portu Arkadiusza Zglińskiego ubiegły rok nie był najlepszy, bo Port Morski w Elblągu pracuje na 10 procent swoich obecnych możliwości.

Przeładowaliśmy 115 tysięcy ton towarów i przyjęliśmy 26 tysięcy turystów

– informuje dyrektor Arkadiusz Zgliński.

Liczba turystów-żeglarzy i motorowodniaków jest większa niż wcześniej z powodu otwarcia, po modernizacji, Kanału Elbląskiego. Na wciąż za małe przeładunki wpływ mają sankcje nałożone na Rosję przez Unię Europejską, i przez Federację Rosyjską na Polskę. Nasi wschodni sąsiedzi wciąż są głównym partnerem w wymianie handlowej.

Eksport i import się w porcie elbląskim równoważą. Z Polski wychodzi najwięcej materiałów budowlanych, których asortyment wciąż zmniejszają rosyjskie przepisy oraz duże ilości cukru. My wciąż importujemy węgiel pochodzący z Kazachstanu, od minionego roku są to też produkty roślinne, drewno, pasze i torf.

00:00 / 00:00

Port Morski w Elblągu nie może się rozwijać bez swobodnego dostępu do morza. Uzyska go za 3 lata, kiedy zbudowany zostanie kanał żeglugowy, który połączy Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym.

 

Elbląski Port Morski. Fot. M. Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Policja może zatrzymać telefon komórkowy

Posługiwanie się telefonem pochodzącym z przestępstwa może się źle skończyć. Przekonał się o tym mieszkaniec Tolkmicka, legitymowany podczas interwencji z powodu domowej awantury. Telefon, który miał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV