Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest pomysł utworzenia Centralnego Szpitala Klinicznego UWM. Za nami pierwsze posiedzenie rady ds. rozwoju medycyny

Fot. M. Lewiński

Utworzenie Centralnego Szpitala Klinicznego UWM oraz integracja lecznictwa szpitalnego. To tematy jakimi na swoim pierwszym posiedzeniu zajmowali się członkowie rady do spraw rozwoju medycyny w Olsztynie. Rada powstała przy Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Do pomysłu utworzenia dużego, centralnego szpitala entuzjastycznie podchodzą rektor UWM, prof. Ryszard Górecki i wicewojewoda Aleksander Socha.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Z kolei prezydent Piotr Grzymowicz przypominał, że nie dalej jak trzy lata temu to on powołał podobny zespół, którego prace nie zakończyły się wymiernymi efektami. W jego ocenie – trochę z winy samego uniwersytetu. Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk, szefowa miejskiego szpitala, nie mówi pomysłowi „nie”, ale ma obawy co do finansowania tego projektu i np. ewentualnego dublowania oddziałów.

Centralny szpital to nie jedyny omawiany pomysł. Prof. Ryszard Górecki zainteresował też radę możliwościami jakie da utworzenie instytutu i kierunku „chemia”. Jeśli uda się ściągnąć dobrych naukowców, to w niedalekiej przyszłości będzie można z kolei utworzyć farmację, która stała się jednym z najpopularniejszych kierunków studiów, a w Olsztynie jej przecież nie ma. To wizja zbieżna z tą, która niedawno dzielił się wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Wojciech Maksymowicz.

W skład rady ds. rozwoju medycyny w Olsztynie, która zaczęła działać przy uniwersytecie, wchodzą: kadra rektorska, naukowcy, dyrektorzy szpitali, samorządowcy i przedstawiciele wojewody.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Piotr Grzymowicz, Ryszard Górecki, Aleksander Socha, chemia, farmacja, Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk
Aleksander Socha odebrał nominację na drugiego wicewojewodę. „Pojedyncze działania nie mają szans”

Wojewoda warmińsko-mazurski ma drugiego zastępcę. Aleksander Socha odebrał nominację na drugiego wicewojewodę warmińsko-mazurskiego. Nowo powołany drugi wicewojewoda warmińsko-mazurski dr inż. Aleksander Socha przez większość swojego zawodowego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV