Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest potrzebna do celów turystycznych i gospodarczych. Samorządy chcą rewitalizacji Kolei Nadzalewowej

Kolej nadzalewowa. Fot. Wojciech Andrearczyk

W potrzebę odnowienia biegnącej brzegiem Zalewu Wiślanego zabytkowej linii, od wielu lat, zaangażowany jest powiat braniewski. O rewitalizację zabiegają powiaty elbląski i braniewski.

Jak powiedział starosta Karol Motyka, jest przychylność Polskich Linii Kolejowych, teraz będą rozmowy z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Jego zdaniem ta jedność samorządów jest potrzebna, szczególnie w aspekcie budowy kanału żeglugowego z Bałtyku na Zalew.

00:00 / 00:00

Kolej potrzebna jest nie tylko do celów turystycznych, jako atrakcja regionalna. Łączy porty nad Zalewem Wiślanym i pełni rolę gospodarczą. Jak podkreśla elbląski radny Rafał Traks w subregionie elbląskim jest ona mocno zaniedbana.

Samorządy Elbląga i powiatu braniewskiego przyjęły uchwały dotyczące odnowienia zabytkowej linii. Sprawą modernizacji Kolei Nadzalewowej zajął się kilka miesięcy temu radny sejmiku województwa Marcin Kazimierczuk. Złożył on wniosek, by samorząd województwa podjął starania o skorzystanie z rządowego programu Kolej Plus, który oferuje 85-procentową dotację na rewitalizację szlaków kolejowych.
Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Braniewo, Kolej Nadzalewowa, powiat elbląski
Mężczyzna, który kradł z cmentarzy ludzkie szczątki usłyszał kolejne zarzuty

Zdaniem śledczych, Dariusz R. znieważył ponad 20 nagrobków. Odpowie też za uszkodzenie mienia, bo strzelał z wiatrówki do samochodów. Zdaniem prokuratury w latach 2003-2007 i od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV