Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest wyrok w sprawie uczestników noworocznych zamieszek w Ełku

Po śmierci 21-latka w Ełku doszło do zamieszek. Fot. K. Grabowska

Kary więzienia i odroczenie procesu. Przed Sądem Rejonowym w Ełku zapadł wyrok w sprawie uczestników zamieszek, do których doszło w Nowy Rok.

Zamieszki wybuchły w Ełku po zabójstwie 21-letniego Daniela, który zginął od ciosów nożem zadanych przez Tunezyjczyka. Na ulice  wyszło wówczas ponad 300 osób, doszło do zamieszek i starć z policją. Zatrzymano 38 agresywnych demonstrantów, 27 dobrowolnie poddało się karze. Najcięższe zarzuty, czyli napaści na policjantów przedstawiono 6 osobom.

Trzy dobrowolnie poddały się karze. Jedna otrzymała rok ograniczenia wolności w zawieszeniu na 3 lata i 2 tys. zł grzywny. Dwie pozostałe odbędą kary trzech i czterech miesięcy bezwzględnego więzienia. A przez rok będą pracować społecznie po 30 godzin miesięcznie.

Proces pozostałych sześciu osób został odroczony bezterminowo.

Autor: MZbrożek
Redakcja: ASocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w daniel, zamieszki, kebab
Kilkudziesięciu uczestników zamieszek w Ełku stanie przed sądem. Zamieszki wybuchły po zabójstwie mężczyzny w noc sylwestrową

Prokuratura w Ełku skierowała w środę do sądu akt oskarżenia przeciwko 9 uczestnikom zamieszek, które wybuchły w tym mieście na początku roku, po zabójstwie młodego mężczyzny...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV