Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jest zwiastun filmu o św. Faustynie. „Miłość i Miłosierdzie” niebawem w kinach

Fot. Materiały prasowe

Polska zakonnica, która została świętą oraz cudowny obraz, który przedstawia prawdziwy wizerunek Jezusa. Zdumiewająca historia Faustyny Kowalskiej w zwiastunie filmu „Miłość i Miłosierdzie”. Film w  kinach od 29 marca.

„Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata to film, który opowiada niezwykłą historię powstania kultu Bożego Miłosierdzia – dzieła życia świętej Faustyny Kowalskiej. Świadectwo polskiej zakonnicy, zapisane w słynnym na cały świat „Dzienniczku” oraz cudowny obraz, który zleciła namalować, dały początek ogólnoświatowemu kultowi, który rozprzestrzenił się pomimo papieskiego zakazu. Prezentujemy zwiastun produkcji, która zachwyciła watykańskich emisariuszy i międzynarodowych dziennikarzy podczas Światowych Dni Młodzieży. Film odkrywa nieznane fakty i związki pomiędzy cudownym obrazem z Polski a Całunem Turyńskim – jedną z najświętszych relikwii chrześcijaństwa.

Właśnie pojawił się zwiastun filmu.

Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. W roli głównej zobaczymy Kamilę Kamińską – nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni gwiazdę hitów „Najlepszy” i „Listy do M. 3″. W filmie „Miłość i Miłosierdzie” wystąpili również: Macieja Małysa, który zagrał u boku samego Johna Voighta w głośnym filmie „Jan Paweł II” oraz Janusz Chabior znany szerokiej widowni chociażby z produkcji „Wołyń”. Reżyserem jest Michał Kondrat – twórca m.in.  produkcji „Dwie Korony” poświęconej historii o. Maksymiliana Kolbe.

Fot. Materiały prasowe

Autor: Ł.A/Kino Świat
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trwają prace na obwodnicy Olsztyna. Od wtorku drogowcy zapowiadają utrudnienia

Od wtorku 19 marca ruch na wiadukcie budowanej obwodnicy Olsztyna zostanie ograniczony. Informacje przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W związku z prowadzonymi tam pracami...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV