Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Jesteśmy spokojni ws. wydania środków unijnych przez Warmię i Mazury”. Olsztyn gościł marszałków województw

Fot. konwent.warmia.mazury.pl

Po raz pierwszy od ośmiu lat Warmia i Mazury były gospodarzem konwentu marszałków województw. To wyróżnienie dla naszego regionu – mówi gospodarz spotkania – marszałek województwa warmińsko-mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin.

Najważniejszym punktem spotkania było przyjęcie stanowisk, które będą kontynuacją dynamicznego rozwoju regionów. Pierwszym z nich jest wprowadzenie regulacji prawnych ustanawiających ogólnopolską bazę danych, w której gromadzone będą informację o źródłach spalania paliw o mocy cieplnej do jednego megawata.

Kolejnym stanowiskiem przyjętym podczas konwentu marszałków to budowa infrastruktury teleinformatycznej z centralnym poziomem zarządzania. To z kolei ma pomóc między innymi w szybkim i bezpiecznym przesyłaniu danych między jednostkami samorządu terytorialnego.

W ocenie Konwentu Marszałków Województw istnieje także potrzeba stworzenia rezerwy finansowej stabilizującej tempo cyfryzacji zbiorów danych przestrzennych państwa, zapewniającej dokończenie podjętych projektów i systematycznie podejmowanie nowych prac.

Czekaliśmy na ten przywilej. To bardzo merytoryczny dzień, gościmy ministrów rozwoju i inwestycji, rolnictwa. Chcemy rozmawiać o przyszłości i perspektywach oraz o sprawach renegocjacji uruchamiania rezerwy

– zwracał uwagę Gustaw Marek Brzezin.

00:00 / 00:00

Gustaw Marek Brzezin. Fot. konwent.warmia.mazury.pl

Jednym z tematów konwentu marszałków województw była perspektywa finansowa Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Przed Warmią i Mazurami są nowe szanse na dofinansowania unijne, ale i nowe wyzwania – mówi wiceminister Inwestycji i Rozwoju Waldemar Buda:

Wygląda to optymistycznie. Cały czas widzimy progres, więc jestem spokojny o wydanie tych środków. Mam nadzieję, że kolejna perspektywa pozwoli się wykazać Warmii i Mazurom. Będzie sporo projektów wymagających większego zaangażowania, ale co za tym idzie, znaczące będą także profity.

00:00 / 00:00

Waldemar Buda. Fot. konwent.warmia.mazury.pl

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, marszałek, inwestycje, konwent marszałków, Gustaw Marek Brzezin
Coraz młodsze osoby padają ofiarami oszustów. Do wyłudzania pieniędzy wykorzystują komunikatory internetowe

  Mimo ostrzeżeń kolejne osoby dają się nabierać oszustom, którzy wyłudzają pieniądze korzystając z szybkich przelewów przez telefon. Kolejny przypadek takiego przestępstwa odnotowała elbląska policja. Oszust...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV