Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeziorowcy z Olsztyna zagrają w przyszłym sezonie z najlepszymi drużynami

Fot. AZS UWM Olsztyn Lakers

W ostatnich tygodniach bardzo gorąco w środowisku futbolu amerykańskiego. Nasza seniorska drużyna – AZS UWM Olsztyn Lakers w nowym sezonie nie zagra już w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego, tylko w nowo utworzonej lidze.

Pierwotnie miała być „Ekstraklasą Futbolu Amerykańskiego”, ale po konsultacjach i negocjacjach z piłkarską ekstraklasą oba środowiska doszły do wniosku, że nazwa mogłaby być myląca, dlatego stanęło po prostu na „Lidze Futbolu Amerykańskiego”.

Olsztyńska drużyna na podstawie rankingu zespołów, w którym decydowały wyniki z poprzedniego sezonu zagra w elitarnej i najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce! A to znaczy, że przeciwnikami Lakersów będą m.in. Panthers Wrocław, czyli obecny Mistrz Polski, Seahawks Gdynia – wielokrotny Mistrz Polski, Lowlanders Białystok, Tychy Falcons, Warsaw Sharks, Kraków Kings, Wilki Łódź, Rhinos Wyszków i Silesia Rebels.

Na poziomie drugiej ligi powstaną dwie grupy, będące zapleczem najwyższej klasy rozgrywkowej. Pierwszy mecz Olsztynianie rozegrają 17 lub 18 marca 2018 roku. Jak wyglądają ich przygotowania w tym gorącym okresie? O tym Przemysław Zienkiewicz z zarządu olsztyńskiego klubu, a także pomocnik trenera w linii ofensywnej

Dokładny terminarz rozgrywek poznamy do 10 grudnia. Dodajmy, że Liga Futbolu Amerykanskiego jest nowym tworem, który powstał z inicjatywy najlepszych klubów w Polsce. Liga będzie działała w formie stowarzyszenia, które zostanie zarejestrowane w KRS do końca tego roku. Finalnym celem LFA jest stworzenie Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego przy Ministerstwie Sportu i Turystyki.

 

Autor: AZS UWM Olsztyn Lakers/K.Piasecka

Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tolerancja

Czy zastanawialiście jak ważna jest tolerancja w naszym codziennym życiu? Jak dużo dorosłych, ale także dzieci cierpi z powodu jej braku? Co czują i jak z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV