Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jeziorowcy za tydzień rozpoczną ligowy sezon – dziś oficjalna prezentacja zespołu

Futboliści amerykańscy AZS Olsztyn Lakers. Fot. K. Piasecka

Nowi zawodnicy, stroje, trener i rozgrywki w nowo powstałej lidze. Odbyła się oficjalna prezentacja futbolistów amerykańskich AZS UWM Olsztyn Lakers.

– W tym roku wystąpimy w Lidze Futbolu Amerykańskiego, w skład której wchodzi 20 najlepszych zespołów w Polsce. Wystąpimy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na pozycji rozgrywającego zagra doświadczony Luke Zetazate. Od kilku lat mieszka w Polsce, dobrze się tu czuje, ale ma też międzynarodowe doświadczenie. M.in. przed przybyciem do Olsztyna zdobył mistrzostwo kraju ze swoją drużyną na Filipinach – wyjaśnia Przemysław Zienkiewicz z Lakersów.

Wzmocniona została również linia defensywy. Lakersi pozyskali nowego koordynatora i zawodnika – Davarus’a Shores’a, uczestnika The World Games we Wrocławiu.

– Został bardzo dobrze przyjęty w naszej drużynie. Wykonuje ogromną pracę, jeżeli chodzi o naszą taktykę – dodaje Przemysław Zienkiewicz.

Przeprowadzono również transfer „last minute”. Na pozycji linebackera zagra Kamil Janowski.

Ligowe rozgrywki futboliści amerykańscy AZS UWM Olsztyn Lakers rozpoczną za tydzień, w sobotę, 17 marca. Na wyjeździe zagrają z dobrze znanym im przeciwnikiem – Rhinos Wyszków.

 

Autor/redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w futbol amerykański, Przemysław Zienkiewicz
Lakersi wrócą do gry w połowie marca. Zobacz kalendarz rozgrywek. Jeziorowcy wzmocnili też ofensywę!

Futboliści amerykańscy AZS UWM Olsztyn Lakers rozpoczną sezon w marcu. Ich pierwszym rywalem będzie Rhions Wyszków. Runda zasadnicza potrwa do czerwca - potem będą play -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV