Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Joanna Jędrzejczyk rozmawiała po walce z TeciąTorres z naszym reporterem. Warto posłuchać

Joanna Jędrzejczyk. Fot. Facebook/Joanna Jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk ponownie wygrywa! Podczas gali UFC w kanadyjskim Calgary olsztynianka pokonała Amerykankę Tecię Torres.

Dla Joanny Jędrzejczyk (15-2 MMA, 9-2 UFC) była to niezwykle ważna walka. Polka po dwóch przegranych w starciach z Rose Namajunas chciała udowodnić, że cały czas jest jedną z najlepszych zawodniczek mieszanych sztuk walki na świecie.

Po piętnastu minutach jednostronnego starcia Polka pokonała Tecię Torres (10-3 MMA, 6-3 UFC) stosunkiem punktów 30-27, 30-27, 30-27. Była to pierwsza od niemal 4 lat walka olsztynianki , które j stawką nie był pas mistrzowski.

Teraz Polka ma nadzieję na trzecią walkę z Namajunas, jednak rywalka zapowiedziała, że nie zgodzi się na to, chyba że Polka publicznie przyzna, że Amerykanka jest lepszą zawodniczką od niej.

– Nie zrobię tego. Nigdy. Jeśli chce mojego szacunku, musi na niego zasłużyć. Może i mnie pokonała, jest mistrzynią, ale nie jakąś wielką. Powinna się pokłonić, bo to ja jestem królową – odgrażała się Jędrzejczyk po walce w Calgary.

 – Wracam do Polski, mam sporo do zrobienia, ale chcę jak najwięcej czasu spędzić z rodziną – mówi Radiu Olsztyn Joanna Jędrzejczyk, kilkanaście godzin po tym, jak pokonała w Calgary Amerykankę Tecię Torres na gali federacji UFC mieszanych sztuk walki.

Namajunas prawdopodobnie nie wystąpi już jednak w tym roku z powodu kontuzji. Polka wątpi, czy mająca litewskie korzenie Amerykanka jest faktycznie niezdolna do walki. Słyszałam, że tak naprawdę nic jej nie jest. Może i ma kontuzję, nie wiem. Jeśli ma, to przepraszam, ale jeśli tylko udaje i zachciało jej się wakacji, to niech powie o tym UFC. Wtedy zorganizowana będzie walka o tymczasowy pas i ja o niego powalczę – zapowiedziała Jędrzejczyk.

Sobotnia walka była pierwszym pojedynkiem Polki od grudnia 2014, którego stawką nie był pas mistrzowski. Do Jędrzejczyk należał on w latach 2015-17. W MMA stoczyła 16 walk, z czego 14 wygrała.

…………………………

Z Joanną Jędrzejczyk rozmawiał kilka godzin po walce Maciek Świniarski – posłuchaj

00:00 / 00:00

…………………………

Autor: M.Świniarski / P.Karpiszen za PAP
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Joanna Jędrzejczyk, MMA
Joanna Jędrzejczyk nie odzyskała mistrzowskiego pasa. Przegrała z Rose Namajunas

Joanna Jędrzejczyk nie odzyskała pasa mistrzowskiego wagi słomkowej UFC. Pochodząca z Olsztyna zawodniczka ponownie przegrała z Amerykanką Rose Namajunas jednogłośną decyzją sędziów. Pojedynek był rewanżem za...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV