Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Joanna Zachoszcz popłynie w Rio de Janeiro!

Joanna Zachoszcz. Fot. megatiming.pl

Zawodniczka AZSu Olsztyn wywalczyła kwalifikację olimpijską podczas zawodów na wodach otwartych w Portugalii.

Na metę wyścigu na dystansie 10 kilometrów dotarła jako 8. Żeby wystąpić w igrzyskach, musiała zająć miejsce w pierwszej 9. Trener AZSu UWM a zarazem kadry Polski pływaków długodystansowych Jacek Puciło nie krył radości z rezultatu swojej zawodniczki.

00:00 / 00:00

Przyznał, że był to bardzo trudny wyścig. W wywalczeniu przepustki do Rio Joannie Zachoszcz pomogła druga z Polek, a zarazem jej klubowa koleżanka Justyna Burska, która zajęła 20. miejsce. Po połowie dystansu „rozerwała” stawkę, co pozwoliło pochodzącej z Koszalina pływaczce na utrzymanie się w czołówce. Joanna Zachoszcz podkreśliła, że o sukces byłoby trudniej, gdyby nie klubowi koledzy oraz sparingpartnerzy – dzięki nim miałam z kim się ścigać i przed kim uciekać – dodała.

00:00 / 00:00

W Portugalii o kwalifikację do Rio de Janeiro walczył też Krzysztof Pielowski z Kormorana Olsztyn. Zajął 35. miejsce z czasem 1:54.29, tracąc do zwycięzcy tylko nieco ponad 2 minuty.

Joanna Zachoszcz jest pierwszą kobietą z Warmii i Mazur, która ma przepustkę na igrzyska w Rio de Janeiro. Do Brazylii pojadą również judoka Maciej Sarnacki z Gwardii Olsztyn i kulomiot Konrad Bukowiecki z Gwardii Szczytno.

 

(kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pływanie, kwalifikacja, olimpiada, Igrzyska Olimpijskie, Joanna Zachoszcz, pływanie na wodach otwartych
Olsztyńska pływaczka wystartuje na igrzyskach!

Pływaczka AZS-u Olsztyn - Joanna Zachoszcz - wywalczyła kwalifikację podczas zawodów na wodach otwartych w Portugalii. Na metę wyścigu na dystansie 10 kilometrów Zachoszcz dotarła jako...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV