Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Józef Dziki: nie tylko górnictwo ma w Polsce problemy

Józef Dziki – przewodniczący Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność”. Fot. Ł.Sadlak

Ewentualne zawieszenie ogólnopolskiego pogotowia strajkowego będzie zależało nie tylko od porozumienia rządu z górnikami, ale także z przedstawicielami wielu innych branż – uważa Józef Dziki przewodniczący zarządu regionu warmińsko-mazurskiego NSZZ Solidarność, gość Porannych Pytań Radia Olsztyn.

Dziś w Katowicach okaże się, czy zostanie zawieszone ogólnopolskie pogotowie strajkowe ogłoszone przez Solidarność podczas ostatniego protestu górników. Jak mówił gość Radia Olsztyn, górnictwo nie jest jedyną branżą w Polsce, która ma problemy. Józef Dziki przypomniał, że także, że związkowcy z innych branż są na etapie sporów zbiorowych. Od 20 lat restrukturyzowane są koleje, poczta i energia – podkreślał przewodniczący warmińsko-mazurskiej Solidarności. Cały czas mówi się o zwolnieniach, a ludzie powoływani do restrukturyzacji często są niekompetentni – dodał. Józef Dziki zapewnił, że związkowcy będą walczyli o każde miejsce pracy. (bsc)

Posłuchaj rozmowy Michała d’Obyrna z Józefem Dzikim

00:00 / 00:00

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, Józef Dziki
Olsztyn upamiętnił rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

Kilkadziesiąt osób zebrało się na olsztyńskim Placu Solidarności pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Przewodniczący zarządu regionu Józef Dziki ma nadzieję, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV