Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jubileusz olsztyńskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego

Multimedaliści Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Świata oraz uczestnicy Igrzysk Olimpijskich – takie sukcesy osiągają absolwenci oraz obecni uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego imienia Mariana Bublewicza w Olsztynie.

W tym roku placówka obchodzi 35-lecie istnienia. Zalążkiem powstania Szkoły Mistrzostwa Sportowego była gimnastyka sportowa, ale kształcą się tam również kajakarze, taekwondocy oraz lekkoatleci.

O tym jaka idea przyświeca placówce – mówi dyrektorka Szkoły Mistrzostwa Sportowego Barbara Rapińczuk:

00:00 / 00:00

Przygotowujemy młodzież do sportu seniorskiego. Nasze gimnastyczki zaczynają trenować już w wieku 6 lat. Paula Plichta – wraz ze swoją mamą – przychodziła na salę gdy miała kilka miesięcy, a teraz jest jedną z najlepszych gimnastyczek w kraju – powiedziała Radiu Olsztyn dyrektorka Szkoły Mistrzostwa Sportowego Barbara Rapińczuk.

Oprócz gimnastyki sportowej, Szkoła Mistrzostwa Sportowego kształci przyszłych reprezentantów Polski w innych dyscyplinach – dodaje Barbara Rapińczuk:

00:00 / 00:00

Od 1 września naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie rozpoczną także pływacy. O 16.00 rozpocznie się uroczysta gala z okazji 35-lecia istnienia placówki. (pswin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, edukacja
Są pieniądze na przeprowadzenie próbnych matur

  Próbne matury będą - zapewnia Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży. W Olsztynie pojawiła się informacja, że nie ma pieniędzy na próbne egzaminy.   Grażyna Klimuszko,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV