Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wieczorem jubileuszowa wenta

W Olsztynie odbędzie się wieczorem jubileuszowa 15. Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. W tym roku dochód przeznaczony zostanie na Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach w gminie Kolno.

Mieszkają w nim i uczą się niepełnosprawne dzieci i młodzież ze wsi i małych miasteczek. Podczas wenty odbędzie się aukcja prac plastycznych m.in. Ewy Plichty-Lubienieckiej i Eugeniusza Geno Małkowskiego. Poprowadzi ją aktor Paweł Burczyk. Licytowane będą także dary przekazane przez VIP-ów, wśród nich model pojazdu, który przedstawiciele koncernu Fiata wręczyli podczas audiencji w lipcu 1980 roku papieżowi Janowi Pawłowi II. Dar przekazał organizatorom wenty wieloletni sekretarz papieża kardynał Stanisław Dziwisz.

Gwiazdą wieczoru będzie Edyta Geppert. 15. jubileuszowa wenta dobroczynna rozpocznie się o godzinie 18.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Do tej pory Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej zebrała około 350 tysięcy złotych, z których fundowane były stypendia oraz udzielana pomoc rzeczowa i finansowa ubogiej młodzieży wiejskiej, placówkom pomocy społecznej i ośrodkom szkolno-wychowawczym na Warmii i Mazurach.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wenta, Akcja
Traktor Jana Pawła II na wencie

Publiczny Specjalny Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach (w gminie Kolno) będzie beneficjentem tegorocznej 15 Jubileuszowej Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Jak wyjaśnia dyrektor placówki Adela Wiśniewska,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV