Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Judocy z całej Europy w Elblągu szkolą się pod okiem mistrzów


W Elblągu rozpoczęła się jedna z największych imprez judo. Na zgrupowanie przyjechali zawodnicy nie tylko z Polski, ale i z Europy. Prawie tysiąc zawodników do niedzieli będzie trenowało pod okiem najlepszych.

Siódma edycja Judo Camp odbywa się pod hasłem „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza”.  Gościem specjalnym jest Paweł Nastula – mistrz olimpijski z Atlanty, dwukrotny mistrz świata oraz trzykrotny mistrz Europy.

Na zgrupowanie do Elbląga przyjechali zawodnicy z Rosji, Estonii, Łotwy, Litwy oraz Szwecji, a także polska kadra narodowa  juniorów młodszych wraz z trenerami. Na Judo Camp rozpoczynają cykl przygotowań do startu w mistrzostwach Europy, które odbędą się w Warszawie w 2019 roku. Zgrupowanie potrwa do niedzieli. Trenerem prowadzącym będzie znakomity francuski zawodnik i trener Serge Feist. Będąc zawodnikiem, jako junior, dwukrotnie zdobył Mistrzostwo Francji i był Mistrzem Europy.

Autor: A. Puzdrowska
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w judo, judo camp
Medal był o włos… Maciej Sarnacki na 5. miejscu w prestiżowym turnieju Judo Masters 2017

Maciej Sarnacki (TS Gwardia Olsztyn) nie zdołał wyrównać rekordu z 2010 roku olsztynianki - Urszuli Sarnackiej i zająć trzeciego miejsca w turnieju Judo Masters, który tradycyjnie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV