DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Justyna Burska i Krzysztof Pielowski na mistrzostwach świata w Gwangju. Jak spisali się pływacy AZS-u UWM Olsztyn?

Trwają zmagania Polaków na mistrzostwach świata w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych. Zawody odbywają się w koreańskiej miejscowości Gwangju. Stawką są m.in. przepustki na igrzyska w Tokio, których nie przywiozą ze sobą na Warmię i Mazury nasi zawodnicy.

Nasz kraj i region reprezentowali Justyna Burska i Krzysztof Pielowski z AZS UWM Olsztyn. W rywalizacji mężczyzn na 5 kilometrów olsztynianin spisał się świetnie. Zajął 11 miejsce, które zapewniło mu udział w pierwszych Światowych Igrzyskach Sportów Plażowych. W ten sposób poprawił również swoje najlepsze osiągnięcie w tej konkurencji sprzed dwóch lat, gdy w Budapeszcie uplasował się na 12 lokacie. Na dystansie 10 kilometrów Pielowski był natomiast 26.

Gorzej poradziła sobie Justyna Burska. W wyścigu na 5 kilometrów jedyna Polka w stawce zajęła 34 miejsce, a na 10 kilometrów – 47 lokatę.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Justyna Burska, Krzysztof Pielowski
Olsztyńscy pływacy nie byli gościnni podczas Mistrzostw Polski w pływaniu na wodach otwartych

Na jeziorze Kortowskim w Olsztynie zakończyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu na wodach otwartych. Rywalizację zdominowali reprezentanci AZS-u UWM Olsztyn. Wyniki cieszą, ale zainteresowanie tą olimpijską...