Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jutro kończy się rekrutacja uzupełniająca do podstawówek w Olsztynie

Fot. fotolia.pl

Dodatkowy nabór jest skierowany do uczniów, wybierających placówkę poza obwodem zamieszkania.

Szkoła podstawowa to  początek edukacji i dla wielu bardzo ważny wybór. Dlatego właśnie nie wszyscy uczniowie, a raczej ich rodzice chcą, by dziecko uczyło się w szkole, która przysługuje mu z obwodu. W poniedziałek ruszyła rekrutacje, dla tych, którzy sami wybierają szkołę. W Olsztynie wolne miejsca są w kilkunastu szkołach, razem oferują ponad 200 miejsc.

Czasu na złożenie wniosku jest niewiele. Druki trzeba pobrać ze strony urzędu miasta, są tam też wszystkie potrzebne oświadczenia. Papiery należy zanieść do wybranej szkoły i liczyć na szczęście. A to zależne jest od zdobytej punktacji. Najwięcej, bo 10 punktów można dostać za to, że jest się mieszkańcem Olsztyna. Kolejne osiem, jeśli starsze rodzeństwo uczy się w wybranej szkole. Dodatkowe trzy punkty można otrzymać, jeżeli rodzic pracuje w obwodzie szkoły.

Wnioski będą przyjmowane do jutra do godziny 15. Wyniki rekrutacji poznamy 21 maja.  Jeśli dziecko nie zakwalifikuje się do wybranej szkoły, ma zapewnione miejsce w szkole w obwodzie. Tam dokumenty można zanieść nawet z końcem wakacji.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej.

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Konferencja „Geneza niepodległości Polski – rola Gietrzwałdu”

Urząd Wojewódzki w Olsztynie zaprasza na ogólnopolską konferencję dotyczącą roli i znaczenia Objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie w roku 1877 w budowaniu świadomości narodowej Polaków. Wydarzenie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV