Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jutro mieszkańcy kilku wiosek w gminie Bartoszyce pójdą na wybory

W niedzielę w gminie Bartoszyce mieszkańcy kilku wiosek będą wybierać radnego. W jedynym lokalu wyborczym będą obowiązywały surowe obostrzenia sanitarne.

Wybory w gminie Bartoszyce, w okręgu wyborczym nr 6, zarządził wojewoda warmińsko-mazurski. Wybór nowego radnego jest konieczny po tym, gdy radny z tego okręgu zrezygnował z piastowania mandatu.

Do urn pójdą mieszkańcy wsi: Merguny, Wólka, Barciszewo, Taplikajmy i Wojciechy. W tej ostatniej wsi w domu kultury będzie znajdował się jedyny w tych wyborach lokal wyborczy. Głosowanie będzie trwało od godziny 7 do 21. Głosować może w sumie 628 osób.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, sanepid nakazał, by członkowie komisji wyborczej siedzieli co najmniej 2 m od siebie  i mieli na twarzy maseczki. Takie same odległości mają dotyczyć miejsc do oddawania głosu.

W lokalu wyborczym – nie licząc komisji – jednocześnie może przebywać tylko dwóch wyborców. Każdy  ma dostać jednorazowy długopis, a przy wejściu do lokalu ma mieć zdezynfekowane ręce.

Członkowie komisji wyborczych po każdym głosującym mają dezynfekować stanowisko do głosowania. Dezynfekowana ma być także urna. Sanepid wskazał także, by zminimalizować kontakty osób wchodzących i wychodzących z lokalu wyborczego.

O stanowisko radnego gminy Bartoszyce w niedzielnych wyborach ubiega się dwóch kandydatów.

Autor: PAP/J.Kiewisz-Wojciechowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bez nowych zakażeń na Warmii i Mazurach. Kolejnych sześć osób wyzdrowiało

Ministerstwo Zdrowia poinformowało rano o 175 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 5 kolejnych osób. Nie ma nowych zakażeń na Warmii i Mazurach. Są natomiast kolejne osoby,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV