Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
IMIENINY: Ilony, Jerzego, Wojciecha
EUR: 4.1802 CHF: 3.495
USD: 3.4156 GBP: 4.779
Logowanie
 

Już niedługo kierowców czeka drogowy armageddon w centrum Olsztyna. Od sierpnia utrudnienia na ul. Partyzantów

Andrzej Karwowski i Halina Zaborowska-Boruch. Fot. A.Podbielska

Inwestycje drogowe, przebudowa dróg i korki w miastach – to tematy, które interesują nie tylko kierowców Polskiego Radia Olsztyn. Gośćmi Agnieszki Lipczyńskiej i Mariusza Borsiaka w Bliższych Spotkaniach byli wiceprezydent Olsztyna Halina Zaborowska – Boruch i Andrzej Karwowski, kierownik jednostki realizującej projekt. Rozmawiali o przebudowie ulicy Pieniężnego i remoncie ulicy Partyzantów.

Goście zapytani o to, jak przygotować się psychicznie do czekających nas utrudnień drogowych w Olsztynie, odpowiedzieli, że obecnie jest przygotowana tymczasowa organizacja ruchu, a dopiero za czas jakiś będzie można mówić o skali utrudnień drogowych w mieście.

Sądzę, ze w drugiej połowie sierpnia będziemy gotowi i ulica Partyzantów zostanie zamknięta a w lipcu przyszłego roku planujemy zakończenie inwestycji.

– odpowiedział Andrzej Karwowski.

Na sugestię wydłużeniu korków, goście Bliższych Spotkań odpowiedzieli, że wykorzystując okres letni  (co wiąże się z największym postępem prac drogowych) starają się wykonywać wszystkie inwestycje jednocześnie.

Bierzemy pod uwagę to, że fundusze europejskie jeszcze są dostępne na projekty komunikacyjne i właśnie z takiego projektu korzystamy przy przebudowie olsztyńskich ulic.

Gdy pojawiły się wątpliwości, dotyczące sensu zamykania dwóch ważnych ulic jednocześnie, Andrzej Karwowski porównał tę sytuację do remontu mieszkania: – Lepiej wyremontować całe mieszkanie a nie pokój po pokoju, unikając podwójnego bałaganu. Gość Bliższych Spotkań dodał także, że inwestorzy i wykonawcy są zobligowani unijnymi terminami.

Całość projektu będzie zakończona we wrześniu przyszłego roku, a ulicą Pieniężnego przejedziemy się w grudniu tego roku.

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: J.Hopfer

Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w umowa, korki, Partyzantów, remont dróg
Wiecznie dziurawa Partyzantów za 350 dni stanie się aleją pełną drzew, krzewów i tulipanów

Mieszkańcy Olsztyna twierdzą, że zawsze była dziurawa. Ulica Partyzantów w Olsztynie w końcu zostanie przebudowana. W ratuszu podpisano umowę w tej sprawie. Wykonawca ma 350 dni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV