Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kajakiem także jesienią?

„Spływy kajakowe mogą być świetnym panaceum na krótki sezon turystyczny na Warmii i Mazurach” – przekonują specjaliści od turystyki.

Ich zdaniem, takie imprezy można organizować nawet we wrześniu, październiku i listopadzie.

Jak mówi Radiu Olsztyn Milan Rzepkowski – zajmujący się organizacją takich spływów – to może być strzał w dziesiątkę i przeszkodą nie powinna być również spadająca z tygodnia na tydzień temperatura – przekonuje z kolei były kajakarski Mistrz Europy, wicemistrz świata i medalista Olimpijski – Adam Seroczyński.

Problemem są jednak śmieci, których – jak alarmują nasi słuchacze – pełno jest zwłaszcza przy brzegach. Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych argumentuje, że ma zbyt mało pieniędzy na kompleksowe sprzątanie, ale słuchaczka Radia Olsztyn z okolic Rucianego Nidy podpowiada rozwiązanie stosowane na Krutyni. Tam – firmy zajmujące się organizacją spływów wynajmują ludzi, którzy codziennie sprzątają brzegi rzeki.

Obecnie spływy kajakowe na Warmii i Mazurach są organizowane praktycznie przez cały rok. Zdaniem specjalistów od marketingu są jednak za słabo rozreklamowane, aby stać się turystycznym hitem. (mświn/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypoczynek, kajak
Dzieci z Białorusi zakończyły kolonie

Zakończyły się kolonie dla dzieci Polonii z Białorusi organizowane przez Caritas Diecezji Ełckiej. Ostatnie grupy opuściły ośrodki wypoczynkowe w Orzyszu, Świętajnie i Reglu - mówi Paweł...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV