DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro

Kamil Stoch czwarty w Lillehammer. Zwyciężył Stefan Kraft

Kamil Stoch. Fot. Tadeusz Mieczyński

Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer.

Wygrał Austriak Stefan Kraft, a liderem cyklu Raw Air pozostał drugi tego dnia Norweg Robert Johansson. Na najniższym stopniu podium stanął Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Dawid Kubacki został sklasyfikowany na 8. pozycji, Jakub Wolny na 21. miejscu, a Stefan Hula był 24. W drugiej serii zabrakło Piotra Żyły, sklasyfikowanego na 33. miejscu.

Turniej Raw Air odbywa się na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund. Zaplanowano cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę będą brane są noty uzyskane we wszystkich tych zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

Więcej w narciarstwo, skoki
Polska czwarta w drużynowym konkursie skoków mistrzostw świata. Zwycięstwo Niemców, przed Austriakami i Japończykami

Nieco ponad 11 punktów zabrakło Polakom do zajęcia 3 miejsca podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w Innsbrucku.  Reprezentacja Polski zajęła 4. miejsce w konkursie drużynowym...