DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Kamil Stoch uzupełnił swoją medalową kolekcję. Dziś zdobył wicemistrzostwo świata w lotach

Kamil Stoch. Fot. facebook sportowca

Kamil Stoch zdobył w Oberstdorfie srebrny medal mistrzostw świata w lotach. Złoto wywalczył Norweg Daniel Andre Tande, a brąz Niemiec Richard Freitag.

Polak po dwóch seriach walki o mistrzostwo świata w piątek, zajmował trzecie miejsce. Prowadził Norweg Tande, a drugi był Niemiec Freitag. W trzeciej serii w sobotę zmieniła się kolejność w czołówce. Kamil lotem na 211,5 metra wyprzedził Niemca, który skoczył tylko 190,5 metra. Norweg poleciał na odległość 200 metrów i to wystarczyło, by utrzymał prowadzenie. Zawody zakończono po trzech seriach, bo czwartej finałowej nie udało się rozegrać z powodu silnego wiatru.

10. miejsce w mistrzostwach zajął Dawid Kubacki (215,5 m), 13. lokatę wywalczył Stefan Hula (192,5 m), a 17. był Piotr Żyła (198,5 m). Wszyscy czterej Polacy osiągnęli swoje najlepsze rezultaty w historii MŚ w lotach. Jutro mistrzostwa drużynowe w lotach.

Dotąd jedynym Polakiem, który sięgnął po medal mistrzostw świata w lotach, był Piotr Fijas. W 1979 roku w Planicy wywalczył brąz.

Redakcja: BSChromy
Więcej w Narty, skoki narciarskie
Kamil Stoch w wielkim stylu zwyciężył w 66. Turnieju Czterech Skoczni

Kamil Stoch jako drugi w historii zawodnik - po Niemcu Svenie Hannawaldzie - triumfował na wszystkich czterech obiektach. W sobotę przypieczętował sukces w austriackim Bischofshofen. Stoch...