Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydaci na prezydenta Elbląga. Michał Missan: „Moja prezydentura będzie otwarta”. Jerzy Wilk: ”Elbląg popada w marazm i degradację”

Panorama Elbląga. Fot. M. Stankiewicz

O wizji rozwoju Elbląga mówili w Porannych pytaniach kandydaci na prezydenta tego miasta: poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk i elbląski radny Michał Missan z koalicji obywatelskiej.

Michał Missan na co dzień jest koordynatorem działu ratownictwa w elbląskim szpitalu zespolonym.

Poseł Jerzy Wilk po raz czwarty ubiega się o stanowisko prezydenta Elbląga. Funkcję tę pełnił przez 16 miesięcy, gdy wygrał wybory po referendum, w którym elblążanie odwołali dotychczasowe władze miasta.

W Radiu Olsztyn Michał Missan podkreślał, że Elbląg jest miastem z wieloma możliwościami, dlatego należy otworzyć się na szansę rozwoju. Jak mówił jeśli zostanie prezydentem – będzie to prezydentura otwarta na mieszkańców.

Nie może być tak, że prezydent miasta zajmuje się przede wszystkim inwestycjami i środkami unijnymi, a nie lubi elblążan. Powinno być odwrotnie. Wszelkie inwestycje i środki unijne powinny być uwarunkowane potrzebami mieszkańców Elbląga.

Poseł Jerzy Wilk przekonywał natomiast, że Elbląg popada w marazm i degradację, co widać na każdym kroku. Jeśli wygra wybory, chce się skupić na tworzeniu nowych miejsc pracy, szczególnie dla ludzi młodych.

Skupię się również na budowie mieszkań komunalnych. Młodych ludzi często nie stać na to, żeby kupić mieszkanie u dewelopera. Musimy budować mieszkania komunalne. Trzeba być też otwartym na ludzi. W trakcie swojej bardzo krótkiej 1,5-rocznej prezydentury miałem spotkania w 17 dzielnicach Elbląga, a drzwi w ratuszu były otwarte. Teraz są zamknięte i trudno się dostać do pana prezydenta.

Kandydat koalicji obywatelskiej Michał Missan potwierdził, że każdy gospodarz miasta może stworzyć warunki, w których ludziom będzie się mieszkało i żyło lepiej.

Ważny jest też dostęp do żłobków i przedszkoli (…) Jeśli ludzie będą chcieli mieszkać w Elblągu, to firmy będą chciały inwestować i będą mieć pracowników (…)

W Porannych pytaniach Jerzy Wilk zauważył, że między Olsztynem i Elblągiem jest ogromna dysproporcja w podziale środków i zabieganie o fundusze unijne.

Jeszcze kilkanaście lat temu byliśmy porównywalnymi miastami. W tej chwili Elbląg podupada, ludzie wyjeżdżają i jest coraz mniej mieszkańców. Natomiast Olsztyn rozwija się wspaniale, ponieważ jest stolicą województwa (…). Skoro jesteśmy w województwie warmińsko- mazurskim, to powinniśmy robić wszystko, żeby tworzyć jak najbardziej komfortowe warunki do życia mieszkańców.

W ocenie Michała Missana jeśli przekop Mierzei Wiślanej ma przynieść wymierne efekty, to przyjmuje to z otwartymi ramionami.

W Radiu Olsztyn Jerzy Wilk przypomniał, że kulturowo, gospodarczo, historycznie i naukowo Elbląg od setek lat związany jest z Pomorzem.

Powinniśmy rozpychać się łokciami i dbać o to, żeby wszystkie szanse na rozwój wykorzystywać. Te zaniechania odbijają się na nas. Deklaruję, że powrócę do tej współpracy.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Michałem Missanem i Jerzym Wilkiem

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, samorząd, wybory, Jerzy Wilk
Dziś mija termin rejestrowania komitetów wyborczych

Dziś ostatni dzień na zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej lub właściwego komisarza o utworzeniu komitetu wyborczego. Zgodnie z przepisami tylko ta instytucja może zgłosić kandydatów w wyborach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV