Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydaci na prezydenta Olsztyna komentowali wyniki wyborów

Na pierwszym miejscu w wyborach na prezydenta Olsztyna znalazł się Piotr Grzymowicz, na drugim Czesław Jerzy Małkowski – otrzymali oni odpowiednio 24758 oraz 22465 głosów.

Na trzecim miejscu znalazł się Michał Wypij – kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Olsztyna, który był gościem Krzysztofa Kaszubskiego.

Michał Wypij

K. Kaszubski: Nie dostał się Pan do drugiej tury, natomiast ze wszystkich kandydatów, którzy w ostatnich latach startowali w Olsztynie z ramienia PiS/Zjednoczona Prawica osiągnął Pan najlepszy wynik jak do tej pory.

M. Wypij: Tak. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować przede wszystkim tym 10 tys. mieszkańców, którzy zaufali nam i zrozumieli ideę zmiany. Uważamy, że ta zamiana w Olsztynie jest niezbędna. Odbieram to jako osobisty sukces. Zbudowało się nowe środowisko, które czuje, że jest szansa na zmianę w Olsztynie. Być może ono jeszcze potrzebuje czasu.

K. Kaszubski: Jednak teraz nie będzie szans na zmianę zarówno w Olsztynie, jak i w sejmiku województwa.

M. Wypij: Trzeba być cierpliwym i pracować nie tylko w kampanii wyborczej, ale przez cały czas. Pragnę zwrócić uwagę, że środowisko, które teraz liczy około 20% mieszkańców Olsztyna wzrosło prawie dwukrotnie w porównaniu do wyborów sprzed czterech i ośmiu lat.

Posłuchaj rozmowy z Michałem Wypijem

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Beata Bublewicz- Kandydatka Koalicji Platforma-Nowoczesna w wyborach prezydenta Olsztyna była gościem Bliższych Spotkań.

Beata Bublewicz

K. Kaszubski: Piąte miejsce w wyścigu o fotel prezydenta Olsztyna to chyba nie jest powód do dumy. Odniosłem wrażenie, że miała Pani świetny początek kampanii, a potem to wszystko osiadło. Przed końcówką znowu ruszyło trochę dynamiczniej, ale mam wrażenie, że Koalicja Platforma – Nowoczesna zostawiła Panią samą?

B. Bublewicz: Pracowało ze mną stale kilkanaście osób, które były bardzo zaangażowane, bardzo oddane, bardzo wierzące w nasze wspólne wartości i to jest niezwykła wartość. Ja nie mogę powiedzieć, że zostałam sama, bo nie byłam sama.

K. Kaszubski: Pani kampania była prowadzona w stylu internetowo – billboardowym.

B. Bublewicz: Każdy z nas ma inną koncepcję kampanii. Bardzo blisko współpracowaliśmy z Januszem Cichoniem, który dawał mi ogromne wsparcie.

Posłuchaj rozmowy z Beatą Bublewicz

Krzysztof Kacprzycki – kandydat SLD Lewica Razem na prezydenta Olsztyna był gościem Krzysztofa Kaszubskiego.

Krzysztof Kacprzycki

K. Kaszubski: Szóste miejsce, około 2% wszystkich oddanych głosów. Sukces, czy pożegnanie z polityką?

K. Kacprzycki: Myślę, że w życiu człowieka przychodzi czas na pewnego rodzaju refleksje. Ja ponad 10 lat dla tego miasta pracowałem ciężko w przestrzeni publicznej.

K. Kaszubski: Na Osiedlu Zacisze zaczynał Pan bardzo mocno.

K. Kacprzycki: Tak. Później 8 lat – dwie kadencje byłem w Radzie Miasta. Te wybory samorządowe były dla mnie sprawdzianem.

K. Kaszubski: Czy roztaje się Pan z SLD?

K. Kacprzycki: Myślę, że taką decyzję trzeba podjąć. Być w SLD tylko po to, by blokować komuś innemu miejsce, to nie jest mój styl pracy. Jeżeli uważam, że są ludzie lepsi, którzy lepiej się sprawdzą, a wiele osób wokół SLD i w samym Sojuszu jest ciekawych, to lepiej zrobić dla nich miejsce.

Posłuchaj rozmowy z Krzysztofem Kacprzyckim

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Beata Bublewicz, wybory samorządowe, Krzysztof Kacprzycki
Według ministerstwa cyfryzacji, platforma ePUAP zadziałała prawidłowo

Platforma ePUAP zadziałała prawidłowo, wniosek nie mógł zawierać innych załączników niż określone w ustawie; weryfikacja była zadaniem gmin - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. Dodał, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV