Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kandydaci PiS do Europarlamentu podpisali Europejską Deklarację PiS. Karol Karski: zawiera główne tezy programowe partii

Karol Karski – europoseł Prawa i Sprawiedliwości z Warmii i Mazur

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu, którzy wystartują z pierwszych miejsc, podpisali Europejską Deklarację PiS. Dokument podpisano podczas regionalnej konwencji wyborczej w Jasionce pod Rzeszowem.

Jak mówi europoseł Karol Karski – „jedynka” na liście PiS w okręgu warmińsko-mazursko-podlaskim – deklaracja zawiera główne tezy programowe partii.

To jest dokument, w którym mówimy o konieczności wzmocnienia pozycji Polski w Unii Europejskiej. Działania na rzecz umocnienia naszego statusu, utrzymania polityki spójności UE, dzięki której regiony takie jak Warmia i Mazury otrzymują znaczące środki infrastrukturalne. Jednocześnie odnosimy się tam do kwestii związanych ze sprawami dotyczącymi poszanowania rodziny.

00:00 / 00:00

Istotne są też problemy dotyczące migracji – podkreślił Karol Karski.

Byśmy nie byli gośćmi w swoim własnym domu, aby przypływy migracyjne odbywały się wyłącznie w zgodzie z decyzjami państw członkowskich, aby nie miały miejsca nielegalne migracje. W samych migracjach nie ma nic złego, natomiast powinny się odbywać w sposób uporządkowany. Mówimy tutaj o emigrantach z południowej części Basenu Morza Śródziemnego. Powinni być lokowani w miejscach bardziej z nimi kulturowo związanych – takie jak państwa południowej Europy, a nie północnej czy środkowo-wschodniej.

00:00 / 00:00

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. Będziemy wybierali 52 europosłów w 13 okręgach wyborczych.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, europarlament, Karol Karski
Partia Razem zapowiada koalicję w wyborach do europarlamentu. „Jednym z naszych głównych postulatów będą prawa kobiet”

Partia Razem w wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartuje w koalicji z Unią Pracy oraz Ruchem Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza. Jednym z głównych postulatów wyborczych "Lewicy Razem"...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV